Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Servizza
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Linksys Cisco RV042 - przekierowanie portów publicznych i prywatnych -jednak tak

RafaelXI 10 Kwi 2014 22:19 1806 1
  • #1 10 Kwi 2014 22:19
    RafaelXI
    Poziom 6  

magicwb w temacie Linksys Cisco RV042 i przekierowanie portów publicznych i prywatnych brak zgłosił problem z przekierowaniem portów.
    W skrócie chodziło o to, żeby różne porty zewnętrzne przekierowywały na port 3389 (używany przez usługę zdalnego pulpitu) różnych komputerów w sieci lokalnej.
    Wbrew temu co napisał mbo da się to zrobić na tym routerze, jednak nie jest to czynność trywialna.
    Niestety oryginalny temat został zamknięty dlatego tworzę nowy.

Konfiguracja przekierowania portów na Linksys RV042:
    1. Logujemy się do panelu zarządzania routerem i przechodzimy do Setup->Forwarding.
    2. Wybieramy Service Management i dodajemy nowy o nazwie np. RDC2, protokół TCP, w Port Range podajemy ZEWNĘTRZNY port np. 3390 to 3390.
    3. Zapisujemy i dodajemy do listy nowe ustawienie parując RDC2 z wewnętrznym adresem IP na jaki ma być przekierowanie.
    4. W oknie poniżej (Port Triggering) dodajemy aplikację o nazwie takiej jak dodany wyżej service (RDC2), w Trigger Port Range wpisujemy port WEWNĘTRZNY (3389 to 3389), a w Incoming Port Range ZEWNĘTRZNY (3390 to 3390). Zapisujemy ustawienia.
    5. Przechodzimy do Setup->UPnP
    6. Dodajemy nowy service o nazwie jak wcześniej (RDC2), protokołem TCP i portami zewnętrznym i wewnętrznym (3390->3389), zapisujemy, uzupełniamy adresem IP komputera w sieci lokalnej z którym chcemy się łączyć i dodajemy do listy. Zaznaczamy Enable, opcję powyżej UPnP Function ustawiamy na Yes.
    Analogicznie tworzymy połączenia do innych komputerów.

Jeśli jest taka możliwość proszę adminów o podczepienie mojego postu pod oryginalny wątek.

2 1
  • Servizza
  • #2 21 Mar 2016 17:54
    sirMarjan
    Poziom 1  

A ja bym się podłączył pod stary temat, jeżeli nie został jeszcze zamknięty.
    Nowy router zakupiony w tym roku Cisco RV320/RV325 Gigabit Dual WAN VPN Router.

I ten sam problem, chcę otworzyć port X zewnętrzny, aby forwardował to na port Y komputera w sieci lokalnej.
    No szukam, szukam i nie widzę takiej możliwość. Czy to możliwe???
    Zaznaczam: X <> Y

1
  Szukaj w 5mln produktów