Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony Xperia MIRO st23i - czy da się jeszcze uratować?

10 Kwi 2014 23:57 2151 2
  • Poziom 12  
    Witam , mam problem otóż.
    Pewnego dnia wpadłem na pomysł zrootowania telefonu , ściągnąłem program Kingo Android ROOT i zrobiłem roota.
    Dzisiaj postanowiłem wgrać CWM aby móc zmienić soft , sciągnąłem paczke podłączyłem do komputera z debugowanie usb i wgrałem .
    Odpalam telefon i cwm działa , więc znalazłem soft . Niestety nie doczytałem i nie zrobiłem przed wgraniem softu WIPE i jak idiota wyciągnąłem baterie aby spróbowac od nowa...... zapomniałem że nie wolno po prostu .
    Teraz problem jest taki że gdy włączam telefon logo sony i tylko tyle .
    A gdy flashtoolem próbuje wgrać nowy kernel to pokazuje że telefon musi być zrootowany .
    Pytanie czy mam wyrzucić go na śmieci już , czy jescze mogę coś zrobić.
    Nie mam odblokowanego bootloadera niestety i chyba to jest właśnie tego wina .
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 25  
    Zacznij od wgrania czystego softu Sony flashtoolem. Powinno ruszyć, nie trzeba do tego roota. Tak długo jak telefon startuje to jest szansa coś zrobić. Zawsze też pozostaje JTAG, ale to już może być nieopłacalne.
  • Poziom 12  
    Okazało się że wystarczyło wprowadzić telefon w flashmode czyli to z niebieską diodą.
    Przytrzymujemy VOl+ i wsadzamy kabel USB.
    Miałem problem z tym ponieważ mój kabel USB był uszkodzony i po zmianie go na inny zaczęło trybić.
    Wgrałem czysty soft od miro flashtoolem i wszystko ruszyło :)
    Problem uważam za rozwiązany.