Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pamięć do Laptopa DDR2 SODIM 4G

rotomdoks 11 Apr 2014 09:36 567 5
    rotomdoks
    Level 9  
    Posiadam laptop o parametrach:
    Toshiba Satellite P300-150. Prędkość procesora: 2,4 GHz, chipset płyty głównej: Intel PM965 + ICH8M ekspresowe, Magistrala: 800 MHz. Pamięć wewnętrzna: 4.096 GB, Pamięć wewnętrzna: DDR2 RAM (667 MHz), Maksymalna pojemność pamięci: 4.096 GB.
    Chcę do niego dokupić pamięć 2 pamięci po 4GHZ. Nie mogę jej znaleźć w sieci, czy mogę do niego też kupić pamięć nie 667 MHz, tylko 800 MHz. Jaki będzie wzrost wydajności kompa po wymianie pamięci na dwa razy większą?
    wariato
    Level 43  
    A jaki masz OS ? Poza tym ten chipset nie obsługuje więcej niż 4GB ram, więc nic już tu nie włożysz bo masz maksimum. Wzrost wydajności będzie żaden jeśli obecnie nie brakuje pamięci czy też nie wykorzystujesz jej w całości - chyba że coś na nim renderujesz w co wątpię.
    rotomdoks
    Level 9  
    Właśnie renderuje, system Win7 64-bity, a jest możliwość włożenia większego procka i jak to wpłynie na wydajność>
    wariato
    Level 43  
    Na takim sprzęcie render ? Chyba że coś nie zaawansowanego. Pamięci nie rozszerzysz to jest już max. Większych procesorów nie ma - wszystkie mają ten sam rozmiar :lol: ale max to T9500 lub X9000 ale ich cena przekroczy wartość tego laptopa. Dysk jaki tam siedzi ? zwykły talerzowiec czy SSD ?
    rotomdoks
    Level 9  
    Zwykły 500G
    wariato
    Level 43  
    To radzę włożyć SSD - przyśpieszy pracę bardziej niż pamięć.