Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Parrot CKi9200 - Przydźwięk części cyfrowej po podłączeniu wzmacniacza

11 Kwi 2014 12:56 2163 4
  • Poziom 15  
    Zakupiłem zastaw głośnomówiący Parrot CKi9200. Urządzenie bardzo fajne a poza możliwością rozmowy przez telefon umożliwia słuchanie muzyki z różnych źródeł takich jak karta SD, pendrive. Niestety, ale ma pewną dużą wadę, która u mnie występuje, nie wiem jak u innych ale za pewne także.

Urządzenie można wpiąć w szereg z radioodtwarzaczem i głośnikami przy czym gdy Parrot jest używany do dzwonienia lub słuchania muzyki to odłącza radio przekaźnikami znajdujacymi się wewnątrz i za pomocą swojego wzmacniacza wysterowuje cztery głośniki w aucie. O ile do rozmowy wzmacniacz w Parrocie, którym jest TPA3110D2 pracujący w klasie D wystarcza, to już do słuchania muzyki w ogóle się nie nadaje.
    Druga opcja to wykorzystanie wyjść Line z Parrota i podłączenie ich do wejść Line w radioodtwarzaczu lub we wzmacniaczu.
    Z oczywistych względów najlepszym wyborem jest skorzystanie z wyjść liniowych. Tak też zrobiłem i tu niestety pojawił się problem w postaci przydźwięku z obwodów cyfrowych Parrota. W głośnikach słychać modulowane, przerywane piski, modulowane cykania, ewidentnie cyfrówka. Do tego po uruchomieniu silnika słychać zakłócenia od pracujących wtryskiwaczy.
    Próbowałem na wiele różnych sposobów, kilka różnych wzmacniaczy, nawet poza autem, z zasilacza i nic. Podłączenie jest dosyć proste:
    Masa - podłaczyłem razem w jednym punkcie masę wzmacniacza i masę Parrota, do karoserii albo do minusa akumulatora/zasilacza.
    Plus - tak samo próbowałem, jeden wspólny punkt czyli plus zasilacza albo plus akumulatora.
    Gorący przewód sygnałowy Line prawego i lewego głośnika - ekranowany przewód długości 20cm. Od strony wzmacniacza ekran podłączony do masy, próbowałem w kilku miejscach i nic.
    Próbowałem połączyć grubym, kilkunastocentymetrowym przewodem masę wzmacniacza z masą na płytce Parrota, niewiele pomogło, zakłócenia są troszkę cichsze.
    Próbowałem pobrać sygnał liniowy bezpośrednio z pada wejściowego wzmacniacza TPA ale jest to samo.
    Najciekawsze jest to, że podczas pracy wzmacniacza TPA, po podłączeniu do niego głośników jest cisza :!: Zero przydźwięków, brak zakłóceń. Czyli co? Wzmacniaczyk w klasie D na płyteczce będzie grał bez zakłóceń a zewnętrzny nie?
    Czy jest możliwe podłączenie tego zestawu z prawdziwym wzmacniaczem, z którego będzie można normalnie słuchać muzyki i nie korzystać z tego badziewia TPA?

Pozdrawiam
    Parrot CKi9200 - Przydźwięk części cyfrowej po podłączeniu wzmacniacza
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Zastosuj separator galwaniczny toru audio i problem zniknie. Najtanszym kosztem mozna go wykonac wydlubujac transformatorki z starych modemow telefonicznych tylko trzeba zwrocic uwage aby modele byly takie same, mozna tez kupic gotowe za ok 50zl.
    Pozdro.
  • Poziom 15  
    Chodzi o zwykłe transformatorki miniaturowe o przekładni 1 do 1 :?: Jedno uzwojenie do wzmacniacza a drugie do Parrota?
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Dokladnie takie. Mialem straszne problemy przy montazu tableta do auta jako zrodla dzwieku poniewaz masa wyjscia sluchawkowego nie byla rownowazna z masa zasilania i slychac bylo wszystko co robi procesor. Po zastosowaniu transformatorkow jest piekna cisza.
  • Poziom 15  
    Zastosowanie transformatorków rozwiązało problem. Zmieniłem auto i w nowym mam wejście na zmieniarkę. Po zastosowaniu emulatora, który posiada jedynie wejście Line IN oraz po połączeniu mas grubym przewodem mam zero przydźwięków.