Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Robienie przejściówki usb / miniusb

bimbarabam 11 Kwi 2014 14:10 612 1
  • #1 11 Kwi 2014 14:10
    bimbarabam
    Poziom 14  

Witam potrzebuję zrobić sobie przejściówkę usb a na mini-usb (wiem, że istnieją zwykłe kable do tego). W tym celu do płytki uniwersalnej przylutowałem gniazdo metalowe gniazdo usb. Następnie wziąłem kabelek mini-usb uciałem od niego końcówkę mini-usb. I w rezultacie została mi taka wtyczka z kawałkiem kabla. Zerwałem główną izolację od tego przewodu, natomiast cztery przewody od tego mini-usb podlutowałem do tego gniazdka na płytce uniwersalnej. Podłączyłem moje urządzenie przez tak powstałą przejściówkę do komputera (taki procesor avr, gdzie usb działa jako port COM - urządzenie CDC) no i diody urządzenia się świecą i urządzenie działa. Tylko pojawia się problem, że urządzenie się nie zgłasza w komputerze jako port COM, a powinno. Myślałem że pomyliłem piny D+ i D- i dla pewności przelutowałem je jeszcze raz na odwrót ale urządzenie dalej sie nie zgłasza. Natomiast jak połączę urządzenie z komputerem byle jakim kablem usb/mini-usb (zamiast tej mojej nieszczęsnej przejściowki) to dziala zgłasza się od razu. Ma ktoś z was może pomysł co mogę robić nie tak, względnie czego nie zrobiłem? Wydawało mi się, że wystarczy połączyć tylko 4 linie z sobą i już powinno działać..

0 1
  Szukaj w 5mln produktów