Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Gorenje w7523 czy BOSCH WAE20465

11 Kwi 2014 16:45 2292 2
  • Poziom 9  
    Witam,

Na którą z tych pralek warto by się zdecydować?

-Gorenje w7523
    -BEKO WMB71242 PLPTLMA
    -BOSCH WAE20465 PL

Tak wiem że te WAE ma mniejsze obroty o 200 od pozostałych, ale na wyższych jakoś mi szczególnie nie zależy (chociaż może powinno nie wiem).

Beko ludzie piszą że ma 5 lat gwarancji, ale na stronie producenta pisze że 2, jak reszta.
    Jest kolejna promocja przedłużająca gwarancję do 5lat za przehandlowanie danych osobowych.

Najbardziej mi zależy na dobrym płukaniu, i trwałości oczywiście, takie rzeczy jak łożyska sam przewiduję naprawiać (po gwarancji oczywiście).

Pozdrawiam
  • Poziom 22  
    sdfgerrtefrg napisał:

Tak wiem że te WAE ma mniejsze obroty o 200 od pozostałych, ale na wyższych jakoś mi szczególnie nie zależy (chociaż może powinno nie wiem).

1000obr. wystarcza zupełnie do normalnego użytkowania, powiem więcej osobiście nieraz ustawiam nawet mniej bo niektóre ubrania przy wyższych obrotach mocno się gniotą.
    sdfgerrtefrg napisał:
    Beko ludzie piszą że ma 5 lat gwarancji, ale na stronie producenta pisze że 2, jak reszta.

Sklepy często w promocji rozszerzają gwarancję o dodatkowe 3 lata, ps. na ELECTRO.PL można dokupić rozszerzoną gwarancję na praktycznie każdy produkt nawet do 10 lat.
    sdfgerrtefrg napisał:
    Najbardziej mi zależy na dobrym płukaniu, i trwałości oczywiście, takie rzeczy jak łożyska sam przewiduję naprawiać (po gwarancji oczywiście).

Mam BEKO od 4 lat, użytkowana dość intensywnie (od roku małe dziecko w domu) i jestem super zadowolony, żadnych problemów (jak kupowałem była to jedna z najtańszych pralek w sklepie).
  • Poziom 9  
    Dzięki za opinię.
    To są chyba nowe modele bo na ich temat nic nigdzie nie ma, jednak po namyśle beko odpada, dużo ludzi chwali ogólnie beko, ale też dużo narzeka, zwłaszcza na serwis, ogólnie jednak boję się beko. więc zostało
    -Gorenje w7523
    -BOSCH WAE20465PL

Tymczasem na tubie pełno jest filmów co te beko w łazience nie wyprawia, o gorenje ledwo co, a o boschu WAE ... hmm, pełno ludzi filmuje jak wrzuca gacie do pralki i jak pralka pierze. Ale to wszystko inne modele, o tych co też nic nie ma.

A skoro to są nowe modele to rozumiem że nikt się o nich konkretnie nie wypowie.