Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Złożony zestaw komputerowy - porady.

11 Kwi 2014 16:48 963 6
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich,

potrzebuję porad odnośnie złożonego ostatnio zestawu komputerowego:

- Procesor: Intel Core I5-4570 3.2GHz LGA1150 BOX HASWELL
    - Płyta główna: Gigabyte GA-B85M-D3V
    - RAM: GoodRam DDR3 PLAY 8GB 8192MB PC1600 BLACK CL10
    - Karta graficzna: Palit GeForce CUDA GTX770 OC 2GB
    - HDD: Seagate Dysk Seagate Barracuda 3.5'', 500GB, SATA III, 7200RPM, 16MB, NCQ
    - Zasilacz: Corsair VS 650W ATX 120mm wentylator, EU version
    - Napęd: LG GH24NSB0
    - Obudowa: Zalman Z3 Plus
    - Monitor LED: Asus VK248H

Wydatki za komputer + monitor + pasta, montaż, przesyłka itd. maksymalnie 4000 zł. Z OC raczej nie będę się bawił. Zależy mi na pograniu na full detalach w aktualne tytuły jak Skyrim, Guild Wars 2, Assassins Creed 3 czy Tomb Raider Origins.

Chciałem zapytać, czy według was podzespoły są dobrze dobrane i co sądzicie o wybranych firmach? Czy warto z tego, co podałem na czymś oszczędzić, ew. coś podrasować?

Uwagi:

Rezygnuję na razie z dysku SSD. Zawsze można w przyszłości dokupić. Zmieniłem też zasilacz na taki, który na różnych forach był dobrze oceniany, a cenowo był tańszy. Jeżeli Be Quiet! Pure Power L8 600W 80PLUS Bronze uważacie za lepszy wybór, to można podmienić. Co do grafy zastanawiałem się nad Geforce GTX760, żeby zredukować trochę cenę, chociaż wg. benchmarków i innych źródeł trochu traci na wydajności. Co do monitora aktualnie taki jak w powyższym linku, chyba że macie lepszą i tańszą propozycję, to wtedy można zawsze boostnąć podzespoły. Ważne, żeby był 23" lub 24".

Z góry dziękuję za wszelkie porady i pozdrawiam serdecznie :]
    Raffu
  • Poziom 25  
    Raffu napisał:
    Karta graficzna: Palit GeForce CUDA GTX770 OC 2GB

Ja bym nic od Palita nie brał, przy takiej karcie warto wziąć lepszego producenta.

Raffu napisał:
    Zasilacz: Corsair VS 650W

Na co Ci aż 650W? Będziesz robił jakieś SLI z grafik?
    Niektórzy to mają fioła na punkcie mocy zasilaczy.
  • Poziom 2  
    Dzięki za odpowiedź :) RAM, napęd i obudowa raczej pozostaną takie, jakie podałem. Procek powinien być ok, chyba, że macie inną propozycję. Jak już pisałem SSD na razie odpada. Co do zasilacza, to znajomy uważał, że lepiej kupić OCZ Fatality 750W Bronze Modulary. Aż tak mocny zdaje mi się zbędny, jeżeli nie mam zamiaru bawić się w SLI (co widać po płycie głównej), czy OC, dlatego wybrałem taki. Wolałem się upewnić, bo specjalistą aż takim nie jestem ;P

Czyli zasilacz 650W z tej firmy za taką cenę nie ma sensu? Taki byłby lepszy, czy proponujecie inny:
    http://www.morele.net/zasilacz-corsair-vs-550...m-wentylator-eu-version-cp-9020050-eu-527951/

Co do karty, to zastanawiałem się jeszcze nad Gigabyte lub Phantom. Ważne, żeby nie sfajczyła się po 2 latach użytkowania. Aktualnie używam Galaxy Geforce GT 8600. Fizycznie dużych problemów z nią nie było. Grzała mi się jedynie latem, a ma prawie 4 lata.

Jeżeli chodzi o monitor to raczej bym kupił tańszy, jak ten BenQ GW2460HM, chociaż wielu proponuje do gier wziąć z matrycą IPS lub TN. Macie jakieś inne propozycje?
  • Moderator - Komputery Serwis
    Raffu napisał:
    RAM, napęd i obudowa raczej pozostaną takie, jakie podałem.

Przy RAMie nie ma co się upierać, akurat wybrałeś dość przeciętny, z wysokimi opóźnieniami i do tego na dość wysokie napięcie zasilania 1.65V. Zupełnie lepszym wyborem byłby zestaw 2x4GB DDR3-1600-CL9 (lub CL8) Crucial Ballistix.

HDD kosztem kilku złotych wymieniłbym na ST1000DM003.

Zasilacz do tego zestawu wybrałbym Corsair CX600 albo XFX Core 550.
  • Poziom 43  
    Raffu napisał:

Czyli zasilacz 650W z tej firmy za taką cenę nie ma sensu? Taki byłby lepszy, czy proponujecie inny:
    http://www.morele.net/zasilacz-corsair-vs-550...m-wentylator-eu-version-cp-9020050-eu-527951/

Ogólnie zasilacze powyżej 550W do zestawów z jedną kartą graficzną to nieporozumienie. Różnicę w cenie lepiej dorzucić do czegoś innego SSD czy chłodzenia/obudowy.
    VS to najuboższa seria Corsaira, już lepiej CX500 albo XFX Core 550.
    Dysków 500GB już dawno nikt nie kupuje, bo 1TB są tanie.