Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Astra G 1.7 TD X17DTL - Nierówna praca silnika i skaczące obroty.

kidler1111 11 Kwi 2014 17:07 1413 0
  • #1 11 Kwi 2014 17:07
    kidler1111
    Poziom 5  

Witam !

Mam pewien problem z moją Astrą , otóż po przejechaniu paru kilometrów na zimnym silniku i wciśnięciu sprzęgła zaczynają skakać obroty , np. : mam 50 kilometrów na liczniku około 2000 obrotów wciskam sprzęgło obroty zeskakują na 800 czyli jakby bieg jałowy , następnie na 400 i aż do zera , potem znowu wskakują na 400 i znowu do 0 . Zatrzymując się na poboczu słychać jak silnik wskakuje na obroty i spada , takie jakby gazowanie . Wyczyściłem EGR bo myślałem że to ma coś z tym wspólnego ale nic to nie dało , ostatnio też zauważyłem że przewód wchodzący do turbiny ( tak powiedział mechanik ) jest zerwany , wymieniłem i na jeden dzień miałem jaki taki spokój . Dziś niestety znowu to samo.

Myślałem nad wymianą czujnika położenia wału , ale wolę się upewnić , może ktoś miał podobnie i wie co z tym problemem zrobić. Najdziwniejsze jest to że odkąd borykam się z tym problemem nie zaświeciła mi się ani razu kontrolka silnika.

Samochód to Astra G (II) 1.7 TD 1999 rok , silnik X17DTL , 68 koni mechanicznych . Jeśli trzeba podać więcej informacji na temat samochodu proszę napisać bo nie wiem co jeszcze mógłbym dopisać .

Z góry dziękuję każdemu użytkownikowi który się moim problemem zainteresuje i spróbuje pomóc.

Pozdrawiam !

3 0