Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Moduł AVR wersja 2 od Gotronik

micmork 11 Kwi 2014 18:47 804 3
  • #1 11 Kwi 2014 18:47
    micmork
    Poziom 2  

Witam.
    Posiadam moduł z Gotronika z atmega32 i mam problem z zaprogramowaniem procesora przez rs232-usb przy użyciu program MegaLoad.
    Dla sprawdzenia użyłem mkBoot Loader i wyświetla on informację: "Brak odpowiedzi procesora - Time OUT".
    Nie mogę sobie z tym poradzić.
    Podobno do mikroprocesora wgrany jest już bootloader.
    Ja niestety nie posiadam programatora ISP, żeby sprawdzić czy faktycznie tak jest.
    Proszę o pomoc i z góry dziękuję.:)

0 3
  • #2 11 Kwi 2014 22:13
    Steryd3
    Poziom 31  

Z opisu wygląda, że boodloader'a nie ma w pamięci mikrokontrolera. Możesz co prawda jeszcze popróbować ale chyba bez programatora ISP się nie obędzie. Posprawdzaj połączenia na drodze AVR-PC i zacznij myśleć o zakupie programatora jeżeli to nie przyniesie pomyślnych rezultatów.Wiele nie pomogłem a jedynie pomagam zderzyć się z rzeczywistością na którą wskazują wszystkie przytoczone przez Ciebie fakty.

0
  • #3 11 Kwi 2014 22:23
    micmork
    Poziom 2  

Po przeszukaniu różnych stron również stwierdziłem, że najwyraźniej nie ma bootloadera. Więc wychodzi na to ze firma wprowadza ludzi w błąd pisząc, że wgrywa;/ Przy kupnie załóżyłem, że niepotrzebny mi na razie programator skoro będę mógł programować przez kabel usb ale najwyraźniej się bez tego nie obędzie. Dziękuję za odpowiedź.

0