Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Kupię] Silnik lub odobowę do kosiarka elektryczna Mesko ANIA

kacper333 11 Kwi 2014 21:51 7911 16
    kacper333
    Poziom 9  
    Witam. Mam pytanie odnośnie kosiarki. Jest to stara kosiarka ANIA. Może ma ktoś do niej oryginalny silnik lub samą obudowe silnika do sprzedania? Chodzi o taką kosiarkę jak na obrazku.[Kupię] Silnik lub odobowę do kosiarka elektryczna Mesko ANIA
    Kontaktuj się z ogłoszeniodawcą poprzez Prywatną Wiadomość (ikonka PW).
    ttessa
    Poziom 9  
    Obudowe silnika do tej kosiarki można jeszcze dokupić oryginalną nową.
    Bardzo porządne polskie kosiareczki:)
    kacper333
    Poziom 9  
    a gdzie taką obudowę dostać ? na allegro nie mogę znależc nic :(
    JANOSIK007
    Poziom 2  
    Witam serdecznie . Mam taka kosiarke i odmowila mi wspolpracy wie ktos moze jak zdjac obudowe z tej kosiarki ja nie potrafie :)
    kacper333
    Poziom 9  
    Witam.Od spodu są śruby na śróbokręt płaski bodajże do odkręcania tego "wiaderka" :) a żeby silnik odkęcić to trzeba zdjąć nóż i mocowanie noża .Odkręcić taką osłonke od dołu i są tam też śróby :) Tylko radzę pożądnie szczotką oczyścic bo trudno znaleźć :)
    ttessa
    Poziom 9  
    Wie ktoś może jak zamontowane jest mocowanie do przykręcania noża w tej kosiarce?
    Nie widzę żadnej śruby na tym trzpieniu. Czy to jest mocowane na wcisk?

Dodano po 2 [minuty]:

JANOSIK007 napisał:
    Witam serdecznie . Mam taka kosiarke i odmowila mi wspolpracy wie ktos moze jak zdjac obudowe z tej kosiarki ja nie potrafie :)

Być może masz silnik do przewinięcia. W jednej miałem już przewijany i chodzi lepiej niż jak była nowa:)
    kacper333
    Poziom 9  
    u mnie było na wcisk ale moja wersja pochodzi z 1976r były też wkręcane na wirnik silnika bezpośrednio a w najnowszych było śróbą do wirnika przykręcane :)

Dodano po 1 [minuty]:

a silnik jak mi się spalił to kupiłem jakiś na allegro 1300w za 80 zł i przerobiłem trochę mocowanie i działa jak wicher :) tnie trawę po kolana bez zająknięcia :)
    ttessa
    Poziom 9  
    kacper333 napisał:
    u mnie było na wcisk ale moja wersja pochodzi z 1976r były też wkręcane na wirnik silnika bezpośrednio a w najnowszych było śróbą do wirnika przykręcane :)

Dodano po 1 [minuty]:

a silnik jak mi się spalił to kupiłem jakiś na allegro 1300w za 80 zł i przerobiłem trochę mocowanie i działa jak wicher :) tnie trawę po kolana bez zająknięcia :)

jeżeli na tym trzpieniu nie mam zadnej śruby do jego przykrecenia tzn że jest na wcisk?
    z której strony widoczna byłaby śruba?
    i jakbyś napisał jak to sprawnie zdjąć.
    Zauważyłem że trzpień mocowania noża zaczyna się lekko "gibać" na strony. chyba czas go wymienić

mam 3 sztuki takich kosiareczek. maszyny nie do zajeżdzenia.
    kacper333
    Poziom 9  
    nie wiem jakie ty możesz mieć bo wersje są takie że nakładane i jest też z gwintem nakręcane :) ja standardowo ściągałem (młotek i przecinak) :) poszło bez uszkodzenia plastiku :) może dodaj zdjęcia to wymyślę coś :) Bardzo fajne kosiarki bo są małe, ciche, poręczne, dobrze sobie radzą w dużej trawie, boczny wyrzut - geniusz tkwi w prostocie :) sam bym kupił jeszcze z jedną na zapas niedrogo :) tylko nie taką jak mam z włącznikiem takim jak we frani tylko chciałbym z tych nowszych (z lat 80-90 :)
    ttessa
    Poziom 9  
    Przyjrzę się jeszcze jak jest mocowany u mnie. Z tego co pamiętam nie widać żadnej śruby z boku.

Co do przełącznika - wszystkie 3 mam z przełącznikiem w rączce (nowsze modele).

Ostatnio jeszcze kupiłem taką kosiareczkę w super stanie. Stan jak fabryczna :)
    Do pozostałych 2 dokupiłem oryginalne brakujące części i podremontowałem. Naprawdę niezłe polskie maszyny.

Spróbuj poszukać takiej rączki jak u nowszych modeli. mnie udało się zakupić komplet :)
    kacper333
    Poziom 9  
    trzeba próbować na wszystkie sposoby :) może naciąć plastik i jakoś spróbować zdjąć :)
    Radiomati
    Poziom 10  
    Odświeżę trochę temat. Posiadam kosiarkę Ania, typ PK 2B i do wymiany mam łożyska w silniku. Coraz głośniej je słychać, także chciałem wcześniej kupić i zabrać się za wymianę. Kosiarka z 1990 roku a wymiata wszystkie obecne elektryczne ;) Przeżyje drugie tyle, jednak łożyska dają jej w kość.
    Podpowie ktoś, kto już je wymienial, jakie tam siedzą?
    kacper333
    Poziom 9  
    Witam. Kiedyś słyszalem od kolegi , ze wyjął te łożyska i włożył jakieś najprostsze z jakies silnika z pralki :D nie wiem ile w tym prawdy :C mozna tez oddac do firmy, ktora sie zajmuje przewijaniem silnikow . koszt pewnie bylby nie wielki , a warto :D Sam mam takie dwie kosiareczki i maja okolo 30 lat :D wszystkie sprawne :D
    Radiomati
    Poziom 10  
    Po co oddać do firmy, skoro takie rzeczy mogę zrobić samemu w swoim warsztacie. Chciałem się tylko dowiedzieć, czy "siadzą tam" typowe z typoszeregu łożysk, czy Mesko zastosowało jakieś nietypowe- słyszałem, że ten silnik do awaryjnych należy.
    A co do kosiarki- jak najbardziej żadnej trawy się nie boi a ma tylko 650W !!
    Izyda
    Poziom 5  
    [Kupię] Silnik lub odobowę do kosiarka elektryczna Mesko ANIAWitam.
    Ja też mam jakąś starą, polską kosiarkę. Niestety nie ma na niej nazwy tylko tabliczka, że producentem jest Zakład Doskonalenia Zawodowego w Poznaniu, Nr/rok produkcji: SS98. Połamało mi się w niej jedno przednie kółko. Czy można gdzieś takie dokupić?[url=https://obrazki.elektroda.pl/5209501300_1532415806.jpg][img]
    Wapro 3000
    Poziom 2  
    Witam, powiem tak kół takich samych jak fabrycznych to już pan nie dostanie, natomiast nic straconego ja też wymieniłem przednie koła na gumowe i szersze łatwiej się prowadzi. Polecam jechać na złom i ze starej kosiarki wykręcić. Przednie koła mogą mieć mniejszą średnice, a z tyłu większą ale nie na odwrót bo będzie się źle jeździło kosiarką.