Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

bora 1,6 99r - gdzie wlutowac emulator immo w sterowniku (bez can)

11 Kwi 2014 23:52 3888 15
  • Poziom 10  
    Witam, szybkie pytanko, mam emulator immo i sterownik klienta, auto stoi u niego na podwórku, schemat gdzie to dolutowac i w jaki sposob mam od sprzedawcy, ale nie mam instrukcji gdzie to dać w sterownik, a to by mnie bardziej urządzało, bo zawiózłbym sterownik, podpiął dwie wtyczki, skasował i po sprawie. A tak to przy nim bym musiał rozbierać auto do wtyczki i składać. Podpowie ktoś gdzie to dać w sterownik? sterownik ma numery: 06A 906 019 F SIEMENS 5WP432503

Zaraz dodam zdjęcie jak on wygląda. bora 1,6 99r - gdzie wlutowac emulator immo w sterowniku (bez can)

Uprzedzając śmiechy, mam dwa identyczne sterowniki, zdjęcie tego, który dodałem, mój klient sam próbował naprawić śrubokrętem, emulator idzie oczywiście do drugiego.
  • SterControl
  • Poziom 10  
    Znam ten link, nic tam nie ma na temat mojego ecu.
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Jak to gdzie,kuknij w schematy ktory pin leci z ecu do immo masa i 12v po zaplonie i masz gotowe,ale wczesniej wiesz ze trzeba za sterownikiem linie uciac.
  • SterControl
  • Poziom 10  
    Za sterownikiem, czyli np 5 cm od wtyczki ecu bedzie ok?
  • Poziom 34  
    Taffarel napisał:
    Za sterownikiem, czyli np 5 cm od wtyczki ecu bedzie ok?

bedzie
  • Poziom 42  
    Ze wzoru; Delta-Q:M wychodzi ,że 7,4 cm , lecz te 5 też będzie.
  • Poziom 10  
    Niestety nie zrobiłem tego jeszcze, bo wg autodaty, sterownik ten (którego zdjęcie i numery są w 1 poście) jest z can, a wg sprzedawcy emulatorów (znanej firmy na A) bez can.

I teraz moja prośba, jakby któryś z bardziej doświadczonych kolegów mógł mi wskazać drogę i ustosunkować się do tego wątku i podpowiedzieć, czy sterownik o w/w numerach, pochodzący od skody octavii AKL lub ALL skutecznie zaimplementowany do bory z uszkodzonym licznikiem i immo, wymaga emulatora do wersji z can, czy bez can??

Niedawno kupilem programator X.... i szybko nabieram doświadczenia, bo mam sporo roboty, w późniejszym czasie (jak już się wprawię) będę pomagał, ale teraz Wy pomóżcie.

Pozdrawiam
  • Poziom 38  
    Wg Autodaty w 99 roku w Borze była zmiana, silnik AKL, np. CAN był do komunikacji z ABS i skrzynią ( o ile automat). Diagnoza i immo była na 19 pinie sterownik silnika przewód biało szary. Z kolei w Octavii był CAN do licznika, ale diagnoza i immo zostają na pinie 19.
  • Poziom 31  
    Tylko po co ta cała zabawa skoro wyciagnięcie pinu z zegarów i dogranie kluczyka do ECU to maksymalnie 5 minut roboty kabelkiem za 20 złotych.Rocznik 99 czyli immo2 -nawet transpondera w kluczykach nie musisz wymieniać .
  • Poziom 10  
    No i o takie odpowiedzi chodziło. "Pomuki" rozdam po operacji :)
  • Poziom 10  
    ladamaniac napisał:
    Coś ty robił przy tym aucie, że uwalone zegary i sterownik ? :)

Wezwano mnie do "dopisania" immo, bo po wymianie sterownika samochód odpala i gaśnie. Podjechałem i nie dalo rady vcds'em dopisać, bo na zegarach choinka (a w ecu błędów brak), jakieś dziwne dzwięki z tych zegarów dochodziły, jak się zapłon włączyło, zero komunikacji z zegarami, kontrolka od immo mruga ciągle, nawet jak auto udało się odpalić na tym uszkodzonym śrubokrętem ecu. Właściciel dał mi sterownik, który przypadkiem uszkodzili śrubokrętem (którego zdjęcie jest w pierwszym poście) oraz dał drugi, który kupił, do którego włożyłem emulator. Poza zielonym kabelkiem, już ogarnąłem, zielony dolutuje jutro, jak przyjdzie mi lepsze szkło powiększające. Myślę, że mimo uszkodzonych zegarów i ew. uszkodzonego immo bądź kluczyka (który jest jeden do tego auta), silnik powinien pracować, mam taką nadzieję.
  • Poziom 10  
    Operacja zakonczona sukcesem, ale klient nie byl poinformowany wczesniej o kosztach i wycofal sie z już wykonanej przeze mnie usługi, gdyż słyszał od kogoś, że gdzieś 50km dalej ktoś wykonuje takie usługi za połowę ceny, jaką mu powiedziałem (wliczając koszta dwóch 15km dojazdów), więc temu panu już w niczym więcej nie pomogę na pewno. Wam dziękuję i pozdrawiam.