Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] asus x55u nie uruchamia sie - czarny ekran

12 Kwi 2014 03:19 3180 18
  • Poziom 6  
    Witam, padł mi laptop asus x55u WIN 8. Po włączeniu pojawia się standardowo napis asus, nie kedy przygotowanie do automatycznej naprawy. Czarne tło, wentylator nie szaleje, dysk pracuje wg kontrolki. Pomóżcie
  • Poziom 15  
    Co się stało? uderzyłeś nim gdzieś? Spadł na podłogę?
    Objawy wskazują na błędy transmisji hdd-płyta główna lub błędy dysku twardego (uszkodzenie) napisz coś więcej.
    Czy masz możliwość przygotowania bootowalnego Pendriva lub CD/DVD z programem MHDD?
  • Poziom 6  
    Mi nie upadł, ale dzieciaki... mam drugi komp. mogę wypalić płytkę ew pamięć masowa, Przed chwilą laptop sam się zresetował i dzieje się to samo tym razem czarne tło.
  • Poziom 15  
    OK. aby się nie powtarzać, po pierwsze zaznajom się z tym https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic960084.html
    Później musisz ustawić w BIOS botowanie (jeżeli przygotujesz CD) to procedura CD/DVD, jeżeli potrafisz na pamięć masową to jeszcze lepiej (po testach będziesz mógł z wirtualnej pamięci skopiować pliki na PEN'a, możesz zrobić fotki telefonem w czasie testu.
    Następnie jeżeli MHDD będzie miał problem ze znalezieniem HDD będziesz musiał ustawić w BIOS tryb pracy hdd.
    Potrzebujemy SMART klawisz F8, oraz wynik testu dwa razy F4. Wyniki wstaw na forum, narazie tyle zobaczymy co dalej.
    Pozdrawiam
    aaa i sprawdź na wszelki wypadek zanim zaczniesz czy kości RAM prawidłowo nie są obluzowane.
  • Poziom 6  
    chyba dałem dupy... sformatowałem dysk z laptopa na pc zapomniałem o ukrytej partycji. Laptop działa ale nie mam teraz systemu. słyszałem o programie AI Recovery Burner dobrze kombinuje??
  • Poziom 15  
    spokojnie, bez nerwów, hdd jeszcze raz do stacjonarki uruchom system i podejrzyj co pokazuje zarządzanie dyskami, załącz screen
    NIC NIE INSTALUJ ANI NIE ZAPISUJ NA HDD Z LAPTOPA
    operacja delikatna lecz można jeszcze wszystko cofnąć
    Coś mi się wydaje że chyba nie sformatowałeś ale zobaczymy
    narazie przez skype nie mogę gadać bo dzieci śpią, ale mogę włączyć GG
  • Poziom 15  
    faktycznie zrobiłeś format, ale nie panikuj i nie denerwuj się, napisz jak to się stało, można jeszcze wszystko przywrócić jeżeli nic na hdd z laptopa nie będziesz zapisywał.
    GG włączyłem jakby coś
  • Poziom 6  
    kliknełem na ikonę dysku z lapka pojawił się komunikat o formatowaniu wybrałem szybki format i poszło
  • Poziom 15  
    czy miałeś doświadczenie z takim programem jak DMDE ? jeżeli nie a danych napewno nie chcesz stracić mogę pomóc Ci zdalnie, zastanów się i daj znać, naprawdę wszystko można uratować, jaki system na stacjonarce?
  • Poziom 6  
    Niestety nie miałem styczności z tym programem. Spróbujmy, jak coś spartolę to wgram Xp. Na pc Vista home premium, Sp 2 32 bity
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    OK. do zainstalowania na hdd PC pobierz i zainstaluj do użytku domowego nie komercyjnego i postępuj zgodnie z kreatorem instalacji, uważaj tylko na jakieś dodatkowe oprogramowanie żeby odznaczyć http://www.teamviewer.com/pl/download/windows.aspx
    Jak będziesz gotowy to nr ID oraz losowe hasło wyślij na PRIV
  • Poziom 6  
    S.M.A.R.T wykazał dwa poważne atrybuty Atrybut ID 01 ( 01 )
    Raw Read ErrorAtrybut---- ten zależy od ilości błędów odczytu i stanu powierzchni dysku, wskazuje na częstość sprzętowych błędów odczytu, które wystąpiły podczas odczytu danych z powierzchni dysku. Wysokie wartości wskazują na problem z powierzchnią dysku lub głowicami odczytu/zapisu.
    Krytyczny: Tak (Im niższa wartość tym lepiej)

i Current Pending Sector Count --Bieżąca ilość niestabilnych sektorów (oczekujących na remapowanie). Wartość RAW tego atrybutu wskazuje na łączną ilość sektorów oczekujących na rempowanie. Później, kiedy część z tych sektorów uda się odczytać, wartość jest zmniejszana. Jeśli błędy występują ciągle podczas próby odczytu niektórych sektorów, dysk podejmie próbę odzyskania danych, przeniesienia ich do zarezerwowanego obszaru (obszaru rezerwowego) i oznaczenia sektora jako remapowany.
    Krytyczny: Tak (Im niższa wartość tym lepiej)

trza za nowym dyskiem się rozejrzeć :D
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    można by jeszcze zrobić zerowanie dysku później remap, jakiego programu użyłeś do odczytu SMART? dysk jeszcze można uratować poprzez wydzielenie obszaru uszkodzonego, możesz to zrobić MHDD
  • Poziom 6  
    hd trune pro coś takiego i mhdd
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    To zrób tak jak ci napisałem, hdd do lapk i reklamacja, tylko musisz wszystko z pakować do oryginalnego pudełka. Zobaczymy co będzie. Powiedz że masz problemy od jakiegoś czasu i nie wiesz co jest.
    Nic więcej nie opowiadaj.
  • Poziom 6  
    Witam i dziękuję za odpowiedzi i pomoc. Okazało się że to uszkodzenie dysku twardego prawdopodobnie w wyniku upadku. Pozdrawiam i dziękuję.
  • Poziom 6  
    Witam i dziękuję za odpowiedzi i pomoc. Okazało się że to uszkodzenie dysku twardego prawdopodobnie w wyniku upadku. Pozdrawiam i dziękuję.

Dodano po 1 [minuty]:

Uszkodzony dysk twardy (prawdopodobnie w wyniku upadku uderzenia) Dziękuję i pozdrawiam.