Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

kosiarka SABO - Przerywająca i kopcąca.

12 Apr 2014 09:56 4452 2
  • Level 10  
    Witam mam problem z kosiarką SABO (około 15 letnia).

Kosiarka pali dobrze, zarówno jak jest zimna i gorąca za pierwszym razem, lecz problem tkwi w czymś innym.
    Mianowicie od razu po rozruchu, kosiarka co 5 sekund zmniejsza swoje obroty i zwiększa, trochę przydymia na siwo i lekko szarpie silnikiem.
    Gdy wjadę nią w większą trawę, to wtedy moc jakoś się stabilizuje na normalną i nie przerywa .Nigdy wcześniej nic się z nią nie działo.

~Zmieniłem olej, świece, ale na nowej jeszcze gorzej chodziła, gaźnik rozbierany był i czyszczony z 3 razy i dalej nic. Może coś nie tak jest z klinem za kołem magnesowym bądź coś z membraną gaźnika.

Bardzo proszę o jakieś sugestie co może jej dolegać.
  • Helpful post
    Level 35  
    Kosiarka już letnia i chyba swoje odpracowała. Niebieski dym nic dobrego nie wróży - bierze olej. Sprawdź ten klin, ale również filtr powietrza, odmę oraz ciśnienie w cylindrze (przy otwartej przepustnicy) i gaźnik do rzetelnego przeglądu. Czy przypadkiem kosiarka nie była przechylona na bok lub przednie koła, to wówczas byłaby szansa, że usterka ( z dymieniem) ustąpi, gdy wypali olej.
  • Level 10  
    Kosiarka 2 dni po tym jak to napisałem, zajechała się na amen.
    Brała 2 litry oleju na 1 koszenie ok 0.2h.
    Być może to wina nierównego terenu jaki koszę. Jest trochę pochyło w jednym miejscu.
    Dziękuje za pomoc :)