Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Blade pasy w wydruku - HP 2605 dn, zdjęcia

12 Kwi 2014 10:06 1554 2
  • Poziom 10  
    Witam
    Po kupnie używanej drukarki (na znanym portalu all..) było jeszcze ok. Wydruk w miarę ostry bez smug.
    Po ok miesiącu zdjęcia zaczęły być coraz bledsze i co gorsza zaczęły pojawiać się pionowe blade pasy.

Poniżej zamieszczam zdjęcia z jakimiś wydrukami testowymi, może ktoś będzie wiedział o co chodzi (dublowane zdjęcia poziomych prostokątów jedno jaśniejsze - skaner, ciemniejsze - zdjęcie z aparatu).

Drukarka mimo kilku lat ma dość mały przebieg 6339-czarny, 4532-kolory.
    Jak kupiłem drukarke, tonery miała pełne na nieorginalnych kartridżach.

Blade pasy w wydruku - HP 2605 dn, zdjęcia Blade pasy w wydruku - HP 2605 dn, zdjęcia Blade pasy w wydruku - HP 2605 dn, zdjęcia

Jak przeglądałem podobne tematy to zazwyczaj winowajcą były lasery (brudne, zakurzone).

Bębny światłoczułe w kartridżach nie wyglądają źle - nie widać jakichś przetarć itd.

Przed rozbieraniem drukarki w celu dostania się do optyki chciałbym tylko zapytać czy to jest typowy objaw dla zabrudzonych laserów. Czy może być też problem z zespołem utrwalania, badź HV, a może jeszcze coś innego.

Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Specjalista - kserokopiarki
    wg mnie to nie ma nic wspólnego z laserem. Po mojemu to kiepskie albo stare cartridge. Porobiły sie spieki na doctor blade w tonerach i stąd taki objaw. Na początek to należałoby rozebrać cartridge i dobrze doctor blade czyli listwy ustalające rozkład toneru na wałku magnetycznym. Ale jeżeli nie masz w tym wprawy to czarno to widzę abyś sam sobie proradził
  • Poziom 10  
    Dziękuje za odpowiedź.
    Po zasłonięciu lasera odpowiedzialnego za Cyan zauważyłem, że pasy w większej części znikły.
    Postanowiłem więc dobrać się do Doctor Blade, właśnie w tym kolorze. Wyczyściłem dokładnie tę listwę no i coś się polepszyło. Wydruki zdjęć nabrały jakby na kontraście i nie są zauważalne już tak mocno te smugi. Ale na wydrukach prostokątów dalej są widoczne. W innych już miejscach ale są.

Blade pasy w wydruku - HP 2605 dn, zdjęcia

Zastanawia mnie głównie to, że te smugi pojawiają się na wszystkich kolorach, także na czarnym. Skoro więc wyczyściłem jeden kolor to jaki to ma związek z np. czarnym, bo z fioletem czy zielonym to wiadomo.

-------------------------------------------------------------------

Dzisiaj zrobiłem test z otworzeniem klapy podczas drukowania - pasy pojawiają się jeszcze przed fuserem, czyli to napewno kiepski kartridż.

Wydaje mi się, że nie opłaca się go regenerować - do kupienia byłoby pewnie: listwa dr blade, wałek, dla pewności wałek OPC.
    Przy cenie nowego zamiennika ok 80 zł i gwarancją wybieram kupno nowego
    W sumie to by było na tyle

Pozdrawiam