Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Integra 64 i ETHM-1 - JAVA - Aplikacja zablokowana

adamban 12 Apr 2014 10:11 5730 11
 • #1
  adamban
  Level 10  
  Dzień Dobry.

  Mam pytanie do forumowiczów o błąd jaki wywoływany jest w oknie przeglądarki podczas połączenia w lokalnej sieci z modułem ETHM-1 (w załączeniu).
  Jest zainstalowana Java 7.51 (jak w załączeniu zrzut poprawnej instalacji). Po wpisaniu adresu lokalnego w przeglądarce modułu ETHM-1: 192.168.1.4 wywoływany zostaje ekran logowania do modułu. Co oznacza, że moduł się zgłasza. Natomiast po wpisaniu klucza i portu wyskakuje komunikat jak w załączonym pliku "ETHM-1 blocked.JPG".

  Spotkał się już ktoś może z taką sytuacją?
  Jeśli tak to proszę o pomoc.

  Dodam, że sprawdzałem na dwóch komputerach, jeden z Win 8 drugi z Win Vista i sytuacja jest identyczna. Na obydwu wyłączyłem zaporę windows oraz powyłączałem ochronę antywirusową.

  Z góry dziękuję za pomoc.
 • #2
  dariusz.bembenek
  Stationary Alarms specialist
  Wejdź jeszcze w panel sterowania i tam w ustawienia zabezpieczeń Java (ikona Java -> zakładka Security). Ustawić na niższy poziom zabezpieczenia.
 • #3
  dariusz.bembenek
  Stationary Alarms specialist
  Pomogło ? Może inni mają ten sam problem..
 • #5
  dariusz.bembenek
  Stationary Alarms specialist
  Rozmawiałem z Satelem kilka dni temu. Nowa wersja 1.07 przyśpiesza współpracę z GuardX, dzięki połączeniu RS-232 przy ETHM i RS-232 przy centrali.

  Wiadomo, że to połączenie nie jest konieczne (kabelek z czerwoną tasiemką) do GuardaX, ale od wersji 1.07 jeśli jest to połączenie zestawione, to można zauważyć wzrost prędkości odczytu danych z centrali w programie GuardX. Może jest coś jeszcze, ale więcej zmian nie znam.
 • #7
  jarox1209
  Level 2  
  Witam,

  mam te same problemy jak ADAMBAN ktore opisal w pierwszym poscie. Moge sie polaczyc przez DLOADX->ETHM1 do centrali, ale jak probuje wejsc po przez przegladarke 192.168.1.133 podam klucz i port to wyskakuje okienko ze aplikacja jest zablokowana. Nie da sie rowniez polaczyc z centrala przez telefon bo caly czas DATA ERROR READ. Wydaje mi sie ze to jest jakos powiazane z konfiguracja mojego routera. Wylaczylem w routerze nawet firewalla, probowalem zrobic przekierowanie portow przez TCP, UDP, BOTH, ALL i nic. Nawet przez przegladarke nie moge sie zalogowac na centrale bo APLLICATION IS BLOCKED ! Szlag mnie trafi chyba ...

  Pozdrawiam,

  Jarek

  Dodano po 18 [minuty]:

  No i po 10 minutach pisze ponownie, bo rozwiazalem problem. Jezeli komus pojawia sie komunikat Aplikacja zablokowana w przegladarce podczas wejscia na manipulator to musi szukac rozwiazania w konfiguracji swojej sieci domowej a w szczegolnosci madrego routera. U mnie trzeba bylo poprawnie skonfigurowac WAN a potem wystawic ETHM1 przez DMZ (WAN-DMZ na konkretnym adresie IP). Potem nie wiem dlaczego ale musialem aktywowac funkcje NAT PASSTHROUGH i wszedzie dac ENABLE a w szczegolnosci dla PPOeRelay bez tego nie chcialo dzialac. Caly czas szukalem bledow we forwardowaniu portow ale to w ogole nie mialo znaczenia czy dawalem TCP czy UDP.

  Ostatecznie moge sie polaczyc przez telefon z zewnatrz i sieci lokalnej lan.

  Jakies podstawy sieci mam ale niektorych zapewne sytuacja moze przerosnac, a przez telefon w takim przypadku nawet serwisant nie pomoze.

  Pozdrawiam
 • #8
  szczukot
  Level 14  
  Mam dokładnie ten sam problem : Application blocked by security system.

  Zaczęło się pojawiać kilka miesięcy temu po jednej z poprawek w javie. Zwiększyli chyba poziom zabezpieczeń i aplet w ETHM1 nie działa.
  Zgłoszę do Satela - zobaczymy co powiedzą.

  Fantom
 • #9
  dariusz.bembenek
  Stationary Alarms specialist
  Panel sterowania -> JAVA -> Zakładka "Security" -> obniżyć poziom zabezpieczenia.
  Powinno działać.
 • #10
  szczukot
  Level 14  
  Działa.
  I znam kolejne (chyba lepsze - podane przez Satela) rozwiązanie : dodać adres IP do wyjątków w Javie.

  Fantom
 • #11
  krozan
  Level 12  
  Witam,
  mam podobny problem.
  Centralka Integra 128 WRL i moduł ETHM-1 Plus.
  Z panelu ustawiłem adres IP i maskę podsieci w ETHM, port WWW jest 80, klucz też ustawiony.
  Jak próbuję się połączyć przez przeglądarkę to mi wyskakuje "Error. Click for details" i jak kliknę to wyskakuje okno "AccessControlException" poniżej "access denied ("java.net.SocketPermission" "adres ip:80" "connect,resolve").
  Czy ktoś mi może z tym pomóc ?
  Dodam tylko, że jeszcze nie łączyłem się z centralką, ponieważ chciałem się połączyć przez moduł ETHM po Ethernecie. Czy to jest przyczyną. że nie mogę się połączyć z modułem ETHM ? Wydaje mi się, że to nie powinno mieć nic wspólnego.
 • #12
  adamban
  Level 10  
  Informacja od dariusza.bembenka mi pomogła.