Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer Aspire 7738G Dziwne skoki temperatury

12 Kwi 2014 10:31 1023 8
  • Poziom 6  
    Witam
    Posiadam od dłuzszego czasu problem z moim laptopem, mianowicie dziwne skoki temperatur. Zaraz po wlaczeniu kompter utrzumuje sie przez większosc czasu, wedlug CoreTemp., w granicach do 40 stopni, ale wystepuja sekundowe skoki np z 40* do 80-85* i powrot do 40-50, NA PULPICIE!:bad-words: Natomiast jesli wlacze jakas bardziej wymagajaca gre, komputer chodzi przez 2 minuty i sie wylacza zanim zdarzy sie zagrzac. I tak np. teraz po wlaczeniu Skyrim na najnizszych lapek chodzi przez 2 minuty i sie wylacza, a kiedys mogl chodzic tak godzinami i nic mu sie nie dzialo. I tak np. teraz podzas pisania tego posta temperatura skoczyla na chwile do 92* a wiekszosc czasu jest ok. 40. Przy samje przegladarce jest podobno ok 55*C -,-. Wczoraj podczas gry w UrbanTerror przez godzine (cud ze tyle dzialal) CoreTemp wskazywal zakres temp. od -37 do 95 :D
    Parametry:
    System: Windows 7 Home Premium 64-bit (6.1, Build 7600)
    Procek: Core Duo T6600 2.2GHz, 800MHz FSB
    Karta: GT 240M
    RAM: 4GB DDR3

Laptopa rozkręcalem i czyscilem, pasty co prawda nie wymienialem ale powinna byc w porzadku moim zdaniem. Kiedys miałem sytuacje ze sie grzał, zaniosłem do serwisu (bałem sie w nim grzebac :D) wyczyscili, powymianiali pasty itd i bylo dobrze, potem trafil znow do serwisu bo nie dzialala matryca (okazalo sie ze to tylko tasiemka :D) i niedlugo po tym, moze z 3 dni zaczelo sie z nim wlasnie tak dziac, od tamtego czasu lezal zapomniany. Czyli od jakis 9-10 miesiecy. Macie jakies pomysly co moze z nim byc nie tak? WYmiana pasty powinna pomóc, czy może czujnik temp. jest uszkodzony? HELP!
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Na początek wymień pastę pod CPU i GPU i protestuj.
  • Poziom 6  
    Powiem szczerze ze się nie spodziewałem, pod GPU pasty to było tyle co kot napłakał :bad-words: (kolejny powód bym więcej nie korzystał z dotychczasowego serwisu) a pod chyba jednym z rdzeni, nie jestem pewien :D (były 3 układy, uznałem ze 1 to grafika, pozostałe 2 to procek ) z koleji było mnóstwo pasty, właściwie to zrobiła się z niej gąbka jakby xD Zdrapałem, wymieniłem i ok. 50st na Skyrim :D I jeszcze jedno pytanie, pastę kupiłem jakąś Revoltec, mam nadzieje ze będzie dobrej jakości? Jak myslisz? Dalem 10 za pol gram wiec oby byla :D Ogólnie dzięki za odpowiedz.
  • Poziom 27  
    Tn serwis nie taki zły, czym mniej pasty tym lepiej.
  • Poziom 43  
    Pasty zaaplikuj dosłownie ziarenko i dociśnij chłodzeniem. Sprawdź czy przypadkiem na chipsecie nie ma termopada zamiast pasty. W takim przypadku pasty się tam nie daje tylko nowy termopad.
  • Poziom 11  
    maniak821 napisał:
    z koleji było mnóstwo pasty, właściwie to zrobiła się z niej gąbka jakby xD Zdrapałem,

To nie była pasta termiczna tylko termopad... :D "to taka gąbka przewodząca ciepło" - do kupienia w necie tylko musisz dobrać odpowiednią grubość.
    Zbyt gruba warstwa pasty termicznej pogarsza odprowadzanie ciepła [dlatego nie powinno się zastępować termopada pastą], poczytaj najpierw jak nakładać pastę :)
    pozdrawiam
  • Poziom 6  
    Serwis nie miły, nie wywiazuje sie w pełni z obowiązkow wiec zły, ale nie o tym.
    W sumie to poprawilo sprawe wiec narazie jest dobrze :D Mały fail z tym termopadem, nie pomyslalem o tym :D No ale dobra, w sumie pierwszy raz paste zmienialem sam :D W kazdym razie z tamtym bylo cos nie tak tez skoro teraz jest duzo lepiej :D Ale z tego co sie przygladalem, to jesli to rzeczywiście byl thermopad, to w serwisie nalozyli thermopad i oblali naokolo pastą ....
  • Poziom 11  
    Twój laptop, Twoje pieniądze, Twój wybór :)
    pisałeś o trzech układach - jeden to procek, drugi grafika, a trzeci to prawdopodobnie mostek - o ile pierwsze dwa maja zabezpieczenie przed przegrzaniem [długoterminowo i tak nie skuteczne] to mostek już nie koniecznie.
    Poczytaj o odklejaniu się układów od płyty głównej w laptopach z powodu przegrzania.
    Szkoda by mi było sprzętu, ale tak jak pisałem na początku :)
    pozdrawiam
  • Poziom 6  
    Nie no, jutro lecę po thermopad, ryzykować nie mam zamiaru bo na lapka ciężkie pieniądze wydałem :D Parę lat temu co prawda, ale wolałbym żeby ze mną jeszcze został trochę :D