Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Schwarzmuller 2002 na Wabco - podnosi naczepe w górę przy podnoszeniu 1 osi

techtruck 12 Apr 2014 10:40 4185 7
 • #1
  techtruck
  Level 9  
  Witam
  mam problem z naczepą Schwarzmuller, problem objawia się tym, że naczepą podczas podnoszenia pierwszej osi podnosi maksymalnie do góry, gdy zmienię położenie zaworu poziomującego na 2 osi, na podniesionej ośce gdy opuszczę oś po załadowaniu i po opuszczeniu 1 osi, naczepa leży na poduszkach, gdzie szukać problemu dodam, że zawór poziomowania to Haldex ILAS 352 037 Z51....
 • #2
  daro111
  Level 31  
  Witam.
  Prawdopodobnie masz źle podłączoną pneumatykę. A kiedy oś jest opuszczona to wszystko działa normalnie ? Zawór rampowy podnosi,opuszcza i wraca do poziomu jazdy ? Było coś robione ,wymieniane od kiedy pojawił się problem ?
 • #3
  User removed account
  User removed account  
 • #4
  techtruck
  Level 9  
  Witam, przepraszam za nieobecność bylem w trasie, a potem święta. Zawór rampowy działa prawidłowo. Problem objawia się tym że przy podnoszeniu pierwszej osi, podnosi pierwsza oś a po 5 sekundach winduje całą naczepę do góry. Tak jak by naczepa nie widziała ciśnienia w poduszkach. Nic nie robiłem. To " nowy nabytek" naczepa z 2002 r.
 • Helpful post
  #5
  daro111
  Level 31  
  Trzeba sprawdzić podłączenie pneumatyki pomiędzy zaworem poziomującym, sam zawór i podłączenie elektrozaworu podnoszenia osi. Wystarczy że ktoś kiedyś zamienił 2 przewody pneumatyczne. Jeżeli masz jakieś pojęcie o pneumatyce, to ściągnij sobie schematy ze strony Wabco (np. po nr. zaworu Ilas) i sprawdź czy wszystko pasuje. Najlepiej i najszybciej podstaw naczepę do warsztatu gdzie się na tym znają.
 • Helpful post
  #6
  liset7
  Level 12  
  Kolego zobacz czy przypadkiem nie masz układu z dwoma poziomami jazdy. Niektóre naczepy (bardzo rzadko) mają zawór poziomowania (ten z prętem pod naczepą) z drugim poziomem jazdy (wtedy przy porcie oznaczonym 4 jest podłączony wąż pneumatyczny). Chodzi o to wtedy, że jak oś 1 idzie do góry, to cała naczepa też podnosi się (drugi poziom jazdy ) żeby np. nie zdzierać opon pierwszej osi (wówczas podniesionej na wybojach)
 • #7
  techtruck
  Level 9  
  dziekuje za odpowiedz, pomoglo
 • #8
  rafal00
  Level 13  
  Przepraszam za odświeżanie, ale chyba nie ma sensu zakładać nowego tematu.

  Podpowie ktoś co dokładnie trzeba zmienić? Mam ten sam problem.