Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przestrojenie karty TV

10 Kwi 2005 16:03 1038 9
  • Poziom 11  
    Witam serdecznie

mam nastepujacy problem
    Dostalem od kolegi z niemiec karte TV firmy terratec terratvalue . Rzecz w tym ze karta ta nieznajduje wszystkich programow w telewizji kablowej a na tych ktore znajduje zamiast dzwieku slychac szum. Z tego co wiem trzeba ja przestroic. Problem w tym ze w miescie w ktorym mieszkam ( Kalisz ) zaden servis RTV niechce sie tego podjac a patrza na mnie jak na "marsjanina" gdy im pokazuje ta karte tv. Pytanie jest takie czy mogl by ktos w prosty i przystepny sposob opisac jak samemu przestroic taka karte . Chodzi o opis co kupi i gdzie dolutowac i jak . Mam troszke doswiadczenia wiec moze mi sie uda

Pozdrawiam i z gory dziekuje za pomoc

przeniesiono z TV yasiu.brzeg
  • Poziom 13  
    Moze prosciej bedzie wstawic fonie rownolegla -RYMI- chodzi juz od 5V i niewielkie gabaryty a koszt jakies 10zl, oczywiscie jak nie ma mozliwosci przelaczenia na D/K w programie tunera..
  • Poziom 15  
    Raczej nie jest prosciej, w TV tak, ale tu troche malo miejsca jest i wszystko przewaznie w glowicy. A tak zdejmujesz pokrywke puszki, wylamujesz filtry, a w ich mieksce wlutowujesz nowe i wszystko. Mniejsze koszty i moim zdaniem prosciej, ale zrobisz jak zechcesz.
  • Poziom 11  
    No wiec wlasnie chcialem wylutowac "puszke" zeby dostac sie do elektroniki i wylutowac te 2 filtry 5,5 mhz ale zrezygnowalem po chwili bo to nie ma sesu . Chyba wylamie filtry i w to miejsce wlutuje nowe 6,5 mhz. przy czym jeden jest gleboko osadzony i niewiem czy bedzie do czego dolutowac. Macie na to jakis pomysl.? A druga sprawa to taka ze problem jest nietylko z dzwiekiem ale i brakuje mi kilku programow "z kabla" np. TVP1 TVP2. Czy po wymianie tiltrow beda i one ? aha i jeszcze jedno w "puszce" jest jeszcze takie "pokretlo" co nim mozna ustawic ?
    Pozdrawiam
  • Poziom 17  
    odnośnie tego problemu nie wyłamuj ich bo benda KREDKI montarz foni 1Mhz powinien ten problem rozwiązać to tylko dwa druty +5V zasilanie i 1Mhz do filtra FCM jak wyrwiesz stare filtry stracisz 5,5Mhz
  • Poziom 11  
    Co ta sa KREDKI ? O ile rozumiem proponujesz dolutowac po jedym filtrze 1 mhz ? Tyle ze niezabardzo jest gdzie dolutowac brak miejsca nawet zeby wcisnac lutownice
  • Poziom 11  
    Problem zostal rozwiazany, wymienilem filtry i wszystko dziala OK

Moderowany przez yasiu.brzeg:

Zamykam gdyby problem wystąpił znowu kontakt do mnie na PW i otworzę