Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HGST HTS - Odzyskiwanie danych z partycji RAW

12 Kwi 2014 11:12 1698 8
  • Poziom 7  
    Witam,

Mam problem, a mianowicie chciałem poszerzyć moją partycje "C", na której mam system programem "Paragon Partition Manager" :cry: i wszystko poszło zgodnie z planem, poza tym, iż moja druga partycja zmieniła system plików z NTFS na RAW i ww. partycji nie da się odczytać.

Próbowałem na własną rękę sobie pomóc, lecz niestety mi się to nie udało. Zaznaczam, iż zależy mi na odzyskaniu wszystkich danych razem z nazwami i drzewem katalogowym plików. Mam nadzieję, że z Waszą pomocą jestem w stanie to osiągnąć.

Poniżej zamieszczam S.M.A.R.T HDDScan'em:

Dodatkowo dodaje screena, z właściwości mojej partycji:

Proszę o szybką pomoc, pozdrawiam!
    nicO
  • Poziom 7  
    Dziękuję za szybką odpowiedź.

Od razu chcę zaznaczyć, iż nie mam dużego pojęcia na temat tego, o czym mówicie, więc proszę o wyrozumiałość.

Widok moich partycji z DMDE:

Poniżej zamieszczam sektory 0-100.

EDIT. To co wstawiłem powinno wystarczyć, by rozwiązać ten problem czy mam próbować TestDisk'iem z PartedMagic lub Partition Find and Mount?

Pozdrawiam!
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    Witam
    Należy zrobić kopię posektorową dysku.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=12436492#12436492
    Dopiero po wykonaniu kopi posektorowej można zabrać się za odzysk danych.
    Po odzyskaniu danych zerowanie dysku i ponowny odczyt SMART.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=11803757#11803757
    Jeżeli SMART będzie ok po zerowaniu można dysku używać.
    Nie zapisuj nic na tym dysku jeżeli chcesz dane odzyskać.
    Widzę że to jest dysk z systemem. Nie uruchamiaj systemu bo każde uruchomienie może utrudnić odzysk danych. Nie masz MFT ani kopi MFT drugiej partycji z danymi. Prawdopodobnie zostały uszkodzone przez windows. Każde uruchomienie windowsa pogarsza stan. Mam nadzieję ,że nie instalowałeś żadnych programów po utracie danych. Pracuj z live lub podłącz dysk do innego komputera jako drugi.
    Napisz co próbowałeś na własną rękę. Mam nadzieję ,że chkdsk nie używałeś ani hddregeneratora.

Pozdrawiam
  • Poziom 7  
    Witam

Oto mój dysk log z kopii posektorowej.
    Teraz bez problemu mogę odzyskiwać dane TestDisk'iem, czy mam się obawiać tego jednego "-" (minusa) w logu?

Pozdrawiam!
  • Spec od komputerów
    Odzyskuj dane z pliku kopi posektorowej.
    Pozdrawiam
  • Poziom 7  
    Nie mogę odzyskiwać danych z "dysk.img", ponieważ mogę go tylko skopiować, a w środku .img znajduje się tylko BOOT i winloader.

Co robię źle?
  • Poziom 7  
    Dziękuję, że też chcesz pomóc ale już wszystko jest pod kontrolą. Rozmawiam z użytkownikiem "Linuks" na pw i powoli nakierowuje mnie na odzyskanie danych.
    Mimo wszystko dziękuję i przepraszam, za zamieszanie.