Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Black and Decker - Zakleszczenie

12 Kwi 2014 12:02 2100 5
 • Poziom 9  
  Witam.
  Mam problem z wkrętarką akumulatorową Black and Decker.
  Model raczej nieistotny bo dotyczy to może w zasadzie każdego urządzenia.
  Otóż nie wiem jak to precyzyjnie opisać, ale powiedzmy że zakleszczyła się mi głowica (chodzi o to, że kręcąc dwiema dłońmi w przeciwne strony nie idzie jej w ogóle poruszyć, a co za tym idzie umieścić żadnego wkrętaka czy też wiertła). Co w takiej sytuacji mogę zrobić?
  Pozdrawiam
 • Pomocny post
  Poziom 42  
  Postukać młotkiem,albo zakręcić jedną część w imadło, okładając szczęki imadła czymś, co nie uszkodzi uchwytu,a drugą część próbować odkręcić ręką,lub jeśli to za słabo-kluczem do rur.
 • Poziom 42  
  dedito napisał:
  Na rysunku F pokazano demontaż całej głowicy.
  Zgadza się, tylko koks112chce się dowiedzieć,jak pokręcić głowicą,aby się otwierała/ zamykała. Jeśli jest zamknięta, to nie dostanie się z kluczem by ją zdemontować.
 • Poziom 39  
  stanislaw1954 napisał:
  Jeśli jest zamknięta, to nie dostanie się z kluczem by ją zdemontować.

  Sorry, nie doczytałem.
 • Poziom 37  
  Zawsze można siłę dłoni wzmocnić kluczami hydraulicznymi :D tylko co z tej główki zostanie.
  Swoją drogą dawno temu miałem podobny zgrzyt, ale w wiertarce nie wiem jaki producent ale taka bardziej dla zaawansowanego amatora majstra bohatera domu i swojej kobiety :D i przechodzę do rzeczy. Wziąłem by powiercić i chciałem zamontować wiertło a tu uchwyt ni w lewo ni w prawo co się namęczyłem już klnę co jest do jasnej ciasnej a tu podchodzi kolega i mówi dawaj odkręcę no mówię że się nie daje on swoje dawaj bo się nie znasz bardzo mnie tym uraził więc mu dałem a on krótki myk cyk i odkręcił. Problem leżał w tym że dolny pierścień trzeba było wcisnąć do dołu i dopiero zwolnić blokadę główki. Moja mina była bezcenna.