Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Black and Decker - Zakleszczenie

12 Apr 2014 12:02 3198 5
  • Level 9  
    Witam.
    Mam problem z wkrętarką akumulatorową Black and Decker.
    Model raczej nieistotny bo dotyczy to może w zasadzie każdego urządzenia.
    Otóż nie wiem jak to precyzyjnie opisać, ale powiedzmy że zakleszczyła się mi głowica (chodzi o to, że kręcąc dwiema dłońmi w przeciwne strony nie idzie jej w ogóle poruszyć, a co za tym idzie umieścić żadnego wkrętaka czy też wiertła). Co w takiej sytuacji mogę zrobić?
    Pozdrawiam
  • Helpful post
    Level 43  
    Postukać młotkiem,albo zakręcić jedną część w imadło, okładając szczęki imadła czymś, co nie uszkodzi uchwytu,a drugą część próbować odkręcić ręką,lub jeśli to za słabo-kluczem do rur.
  • Level 43  
    dedito wrote:
    Na rysunku F pokazano demontaż całej głowicy.
    Zgadza się, tylko koks112chce się dowiedzieć,jak pokręcić głowicą,aby się otwierała/ zamykała. Jeśli jest zamknięta, to nie dostanie się z kluczem by ją zdemontować.
  • Level 39  
    stanislaw1954 wrote:
    Jeśli jest zamknięta, to nie dostanie się z kluczem by ją zdemontować.

Sorry, nie doczytałem.
  • Level 38  
    Zawsze można siłę dłoni wzmocnić kluczami hydraulicznymi :D tylko co z tej główki zostanie.
    Swoją drogą dawno temu miałem podobny zgrzyt, ale w wiertarce nie wiem jaki producent ale taka bardziej dla zaawansowanego amatora majstra bohatera domu i swojej kobiety :D i przechodzę do rzeczy. Wziąłem by powiercić i chciałem zamontować wiertło a tu uchwyt ni w lewo ni w prawo co się namęczyłem już klnę co jest do jasnej ciasnej a tu podchodzi kolega i mówi dawaj odkręcę no mówię że się nie daje on swoje dawaj bo się nie znasz bardzo mnie tym uraził więc mu dałem a on krótki myk cyk i odkręcił. Problem leżał w tym że dolny pierścień trzeba było wcisnąć do dołu i dopiero zwolnić blokadę główki. Moja mina była bezcenna.