Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Candy CDI 2012 nie otwiera się pojemnik na tabletki

12 Kwi 2014 13:09 3402 2
  • Poziom 1  
    Witam,
    Mam problem ze zmywarką Candy model CDI 2012. Pojemnik na tabletki nie otwiera się i po zakończeniu zmywania tabletka nadal jest w pojemniku, który się nie otworzył. Na początku myślałem, że to może wina naczyć ale odpaliłem zmywarkę bez naczyń i jest to samo. Nie pobrało tabletki, pojamnik zamknięty. Szukałem info o modelu Candy CDI 2012 ale w instrukcji brak informacji o takiej usterce. Tabletka jest lekko mokra... nie wiem czy dzwonić do serwisu (zmywarka jest po gwarancji) czy może uda się naprawić samemu. Proszę o pomoc...
    Z góry dziękuje.
  • Poziom 2  
    Temat jest już nieco stary, ale skoro istnieje?
    U mnie przyczyną takiej sytuacji jest awaria zasilania grzałki. Sama grzałka jest OK, czujnik wody też działa. Prawdopodobną przyczyną awarii może być modów sterujący lub czujnik temperatury.
    Zmywarka nie otwiera tabletki, gdyż najprawdopodobniej woda nie osiągnęła wystarczającej temperatury.
  • Poziom 2  
    u mnie w zmywarce awarię miał siłownik dozownika detergentów
    znajduje się on pod pokrywą przednią drzwi
    w środku jest taki brązowy siłownik, który u mnie został zalany i zardzewiał
    wymieniłem na inny używany i działa

jak stwierdził gość od którego go kupiłem sprawdza się ten siłownik poprzez podłączenie do prądu z gniazdka i po chwili z siłownika wysuwa się trzpień, który otwiera pojemnik

Instrukcja wymiany pojemnika i dostania się do niego (North.pl)
    https://www.youtube.com/watch?v=SBDGQH-ffyM