Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PC - Spadek wydajności komputera

Tomasz_Dulak 12 Kwi 2014 14:52 1389 16
  • #1 12 Kwi 2014 14:52
    Tomasz_Dulak
    Poziom 5  

Witam, poniżej opisze swój problem z komputerem i poddam różne informacje dotyczące komputera.

Opis problemu:
    Od pewnego czasu zauważyłem że wydajność całego komputera mocno spadła, szczególnie karty graficznej. Momentalnie w tej samej grze co zawsze, w tej samej prawie sytuacji zamiast 74 FPS jest, 14 FPS tnie się że masakra. Tak samo programy nigdy mi nie zżerały tyle CPU, a teraz ten sam program o wiele więcej je. Komputer się nie włącza za pierwszym razem, dziwny nie do zidentyfikowania dźwięk BIOS'u, przedłużony dziwnie jeden dźwięk, normalny przedłużony jeden brzmi inaczej więc to nie winna głośniczka czy coś. RAM był sprawdzany programem MemTest +86, najnowszą wersją. Test przeszedł bezbłędnie. Gdy za pierwszym razem włączę komputer i zapomniałem go zresetować to po tym jednym pisku ładuje się system normalnie ale głosu nie ma, ekranu nie ma, dopiero jak go się zresetuje normalnie działa do jego wyłączenia kolejnego. Piskanie będzie można zobaczyć na filmie w załączniku.

Specyfikacja komputera:
    01-Gigabyte Technology Co. Ltd., P31-S3G (BIOS: Award Software International Inc. (Wersja: F5))
    02-Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU 3.0 @ 3.0 GHz (x86)
    03-2 GB Goodram DDR 2.
    04-Nvida 8600 GT 256 MB RAM GDDR 5.
    05-IBOX - Dr-8400BTX - 400W.
    06-1,14/1,94/3,31/5,08/12,48/3,06
    07-Płyta główna: 28 C, Dysk pierwszy: 32 C, Dysk drugi: 42 C, Karta graficzna: 55 C.
    08-Brak.
    09-Microsoft Windows 7 SP 1 Ultimate 32-Bit (x86).
    10-3 dni po formatowaniu

W załączniku też dodam pliki txt, zawierające pełną specyfikację. W plikach może pisać że nie ma sterownika do karty graficznej bo teraz właśnie na odinstalowanym siedzę.

0 16
  • Pomocny post
    #2 12 Kwi 2014 15:03
    sPeRaCz.PL
    Poziom 42  

Czy jak podłączasz mu prawdziwe zasilanie to sytuacja się powtarza?

Tomasz_Dulak napisał:
    05-IBOX - Dr-8400BTX - 400W

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html
    http://forum.pclab.pl/topic/142996-Zanim-zapy...ZASILACZ-lub-jego-NAPI%C4%98CIA-sprawd%C5%BA/
    http://forum.pclab.pl/topic/843054-Czarna-lista-zasilaczy-oraz-lista-polecanych-v2/
    http://www.techfanatyk.net/zmien-zasilacz-przezornosc-czy-psychoza/

Tomasz_Dulak napisał:

Mocno awaryjna seria! Tym bardziej po zasilaniu Ibox'em.

Pokaż SMART dysku/ów - pełny screen z CrystalDiskInfo.

0
  • #3 12 Kwi 2014 15:11
    Tomasz_Dulak
    Poziom 5  

sPeRaCz.PL napisał:
    Czy jak podłączasz mu prawdziwe zasilanie to sytuacja się powtarza ?

Mógłbyś inaczej z formułować to pytanie?

Jeden dysk jest lufniety, ale to nie jest wina jego, zaczęło to się dziać dawno przed jego podłączeniem, na nim mam po prostu drugi system, a sytuacja zamulania komputera na obydwu występuje.

0
  • Pomocny post
    #4 12 Kwi 2014 15:20
    sPeRaCz.PL
    Poziom 42  

Zasilacz I-box to bubel ! Tzw. "PSEUDOZASILACZ" (w podanych linkach jest opisane co i jak).
    Potrafi destruktywnie wpływać na sprzęt (często uszkadza karty graficzne, dyski, płyty główne).

Zatem pytanie: Czy na innym czyt. markowym zasilaczu problem występuje ?

0
  • #5 12 Kwi 2014 15:22
    Tomasz_Dulak
    Poziom 5  

Wyżej są zdjęcia, tak jak mówiłem ten uszkodzony dysk wziołem od kumpla i był on już uszkodzony, także na pewno nie przez zasilacz. Czyli jak to jest, możliwe że karcie wydajność spadła przez zasilacz?

Nie mam możliwości wzięcia od kogoś zasilacza z tą samą koncówką ;/

Tylko nawet jak sytuacja się zmieni to i tak karta dalej będzie zamulać a mnie to wkurza że te same gry a coraz gorzej chodzi to. Chyba że stery mogły coś zmienić, bo raz zauważyłem że jak zmieniłem to szybkość momentalnie spadła z tymi samymi ustawieniami karty i gry.

0
  • Pomocny post
    #6 12 Kwi 2014 15:26
    sPeRaCz.PL
    Poziom 42  

Czy Ty nie rozumiesz, że podczas niestabilnego zasilania takie cuda się dzieją ?
    Zmierz napięcia w stresie oraz spoczynku (oczywiście miernikiem - multimetrem).

Ponadto wyjmij ze slotu kartę graficzną i uruchom komputer na zintegrowanej.

0
  • Pomocny post
    #7 12 Kwi 2014 15:34
    Robert B
    Poziom 43  

Tomasz_Dulak napisał:
    Nie mam możliwości wzięcia od kogoś zasilacza z tą samą koncówką

To znaczy z jaką?
    Masz uszkodzony DYSK SYSTEMOWY, więc czego oczekujesz?
    Masz założoną na nim zworę ograniczającą pojemność lub HPA, że pokazuje tylko 26GB zamiast 40?
    Dysk nadaje się do utylizacji.

0
  • #8 12 Kwi 2014 15:57
    Tomasz_Dulak
    Poziom 5  

Nie mam wejścia do na monitor do płyty głównej, w załączniku film, jest podobne, ale z zielonym kolorem i wejście jest za małe.

Tak, ale na tym drugim też jest system, wcześniej tylko tam pracowałem, tam jest XP i podobna sytuacja, programy mniej trochę zamulają ale widać ten spadek karty graficznej. Więc to raczej nie winna dysku, bo wyjmę go, włączę tamten i zamuła dalej... Dysk okrojony HPA, bo powyżej 51,000,000 LBA robiły mu się badsektory i w ogóle zamułka z nim była, program MHDD.

A co do zasilacza to po prostu nie ma mi kto pożyczyć i tyle na obecną chwilę markowego zasilacza.

0
  • Pomocny post
    #9 12 Kwi 2014 16:30
    Robert B
    Poziom 43  

Tomasz_Dulak napisał:
    jest podobne, ale z zielonym kolorem i wejście jest za małe

Przecież to, co pokazujesz na płycie to jest port szeregowy a nie złącze VGA! Przyjrzyj się pinom na gnieździe i otworom na wtyku!
    Pytałem o to:
    Tomasz_Dulak napisał:
    Nie mam możliwości wzięcia od kogoś zasilacza z tą samą koncówką

Co ma do tego zasilacz?

0
  • Pomocny post
    #10 12 Kwi 2014 16:53
    swiercm
    Moderator na urlopie...

sPeRaCz.PL napisał:
    Tomasz_Dulak napisał:

Mocno awaryjna seria! Tym bardziej po zasilaniu Ibox'em.

8800GT czy 8800GTX czy 9800GT (sporadycznie) to się zgodzę.
    8600GT nie są takie tragiczne pod tym względem.

Ale zasilanie powinny mieć markowe i stabilne.

0
  • #11 12 Kwi 2014 17:05
    Tomasz_Dulak
    Poziom 5  

W sensie u góry mi kazano żebym podpiął inny zasilacz i sprawdzić, nie dam rady bo nie mam skąd go wsiąść. Co do wejścia, wejścia oprócz tego zielonkawego gdzie próbowałem wpiąć nie ma innego wejścia. Z mojej opini nie narzekałem nigdy na ten zasilacz czy też karte graficzną i ich połączenie, komputer od 2007 roku jest w moim posiadaniu i dużo godzin na nim spędzonych było, problem zaczął się od połowy 2013 roku około.

W załączniku będzie filmik, na dole jest karta graficzna a oprócz niej nie ma gniazda na wejście monitora, czyli nie mam zintegrowanej karty...

0
  • Pomocny post
    #12 12 Kwi 2014 17:18
    Robert B
    Poziom 43  

Tomasz_Dulak napisał:
    żebym podpiął inny zasilacz i sprawdzić, nie dam rady bo nie mam skąd go wsiąść

Na to już nic nie poradzimy. Ten "zasilacz" to niestety szrot z najniższej półki.
    Lektura:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1509551.html

0
  • #13 12 Kwi 2014 17:27
    Tomasz_Dulak
    Poziom 5  

Czyli po wymianie zasilacza problem ustanie?

0
  • #14 12 Kwi 2014 17:44
    sPeRaCz.PL
    Poziom 42  

Nie do końca. W Twoim wypadku nie ma mowy o wymianie zasilacza, bo go po prostu nie posiadasz :-) Więc nie można dokonać wymiany. Musisz zakupić zasilacz, a problem prawdopodobnie ustanie. Zasilacz nie musi być nowy, wystarczy markowy używany.

0
  • #16 12 Kwi 2014 18:05
    Tomasz_Dulak
    Poziom 5  

Nie wiem czy czytałeś ta sytuacja się dzieje od pół roku ponad, gdzie codziennie prawie komputera raz był włączany, także nie sądzę aby dzisiaj miał się zrypać. Dobrze że mi taki poleciłeś, tylko niestety ja potrzebuje dwa razy SATA a jest jedno w takich, bo będę kupował dysk pod sam system, tylko ze troch nowszy :)

Chociaż może zastanowie się w ogóle nad wymiana komputera całego, karta niby dobra, ale MB ją ogranicza niestety ;/ Ram wole DDR3, i zmienić wszystko na 64 bit.

0