Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

renault scenic 1.9 dci 2001 r. - dziwne zachowanie pedału gazu?

ania83krk 12 Apr 2014 16:18 9405 3
    ania83krk
    Level 2  
    Witam, mam problem za szczeniakiem...
    Podczas jazdy zapala się błąd świec https://obrazki.elektroda.pl/6146682200_1397372750.jpg i pedał gazu czasem nie reaguje jakby go wcale nie było, innym razem zawiesi się i "sam jedzie", a jak wciskam sprzęgło obroty lecą w góre jak szalone. Co ciekawe podpięcie do komputera nie wykazało żadnych błędów :/ głównie dzieje się tak po nocy albo po deszczu jakby może gdzieś wilgoć wchodziła, chociaż kable też był sprawdzane i izolowane. Wymieniony został potencjometr gazu i nasmarowana linka od pedału. Może 2 tyg było ok ale objawy wróciły... Z kim nie rozmawiam każdy rozkłada ręce i nie ma na niego pomysłu.

Z góry dziękuje za odpowiedź

Ps. przeczytałam podobne wątki ale nie znalazłam dokładnie takich objawów jeżeli jednak coś powtórzyłam to przepraszam.
    ania83krk
    Level 2  
    do mnie tzn gdzie?
    mimik24
    Level 1  
    Kolego mam ten sam problem tylko ze w sceniku z 99 r z silnikiem dti. Pod pięcie pod komputer wykazało problem z potencjometrem gazu. Wogóle pedał nie reagował odpiołem wtyczke wyczysciłem wtyki to teraz wkręca sie na obroty po nacisnięciu pedała hamulca obroty spadają
    ania83krk
    Level 2  
    U mnie potencjometr wymieniony(przed wymianą obroty falowały) i sprawdzony, żadnych przerw w działaniu.
    Diagnoza to najprawdopodobniej komputer do wymiany, po wyczyszczeniu styków nie wskakuje już na wysokie obroty, błąd nadal się pojawia i wtedy nie ma mocy ale tylko do osągnięcia 2,5 tys obrotów, powyżej chodzi jak burza... Po podpięciu dalejnic nie pokazuje

Spróbuj podjechać do kogoś żeby sprawdził czy nie masz luzów na potencjometrze bo być może trzeba wymienić