Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mazda 626 94r 2.0 16v - Okresowe kopcenie na niebiesko.

oja_ojaaa 12 Apr 2014 17:15 1455 5
 • #1
  oja_ojaaa
  Level 10  
  Witam, problem jest taki: w ostatnim tygodniu zauważyłem, że moja mazda puściła dwa razy niebieską chmurę, raz stało się tak po 8 godzinach postoju wyjechałem z pracy i tak przez jakieś 500m kopciła strasznie i po tym dystansie spokój. Drugi raz dziś, po przejechaniu jakichś 5km znowu zaczęła kopcić i znów jakieś maks 1km i przestała. Od kiedy zauważyłem problem po raz pierwszy, próbowałem zmusić ją do kopcenia, ciągnąłem do końca na biegach, patrzyłem po 2 dniowym postoju od razu po odpaleniu i nic, chmury nie puszcza, nic innego dziwnego też się nie dzieje z silnikiem. Czym to może być spowodowane?
 • #2
  irek924
  Level 14  
  Witam a jak zaczyna kopcić to równo pracuje??
 • #3
  SEED_29
  Level 17  
  Bierze olej i dlatego kopci na niebiesko, tylko teraz którą drogą, na początek filtr powietrza, odma, uszczelniacze zaworowe, no i na końcu pierścienie
 • #4
  oja_ojaaa
  Level 10  
  Równo pracuje, zauważyłem też, że dzieje się tak jak wyjeżdżam z zakładu, i wjeżdżam w koryto do mycia kół( auto przechyla się do przodu a potem do tyłu) oraz jak szybko na skrzyżowaniu skręcam to ten objaw występuje. W innych przypadkach nie puszcza chmurki nawet na wysokich obrotach, i nie czuć w spalinach nawet krzty przepalonego oleju.
 • #5
  nieistotny
  Level 16  
  Jaki masz poziom oleju na bagnecie?