Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subwoofer estradowy - obudowa Br

12 Kwi 2014 17:29 3960 13
  • Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
    O autorze
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Użytkownik usunął konto napisał 0 postów o ocenie 0, pomógł 0 razy. Jest z nami od 1978 roku.
    robson132
    Poziom 20  
    Witam.
    Zamiast malować zwykłą farbą i lakierować, mogłeś zrobić strukturę nitromalem wtedy efekt jest podobny do fabrycznych paczek aż czasami trudno czy to diy czy fabryka.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Djluxemberg
    Poziom 11  
    Dj Golon napisał:
    Waga subwoofera to około 20kg dzięki czemu samodzielnie bez problemu go przenoszę.

W to raczej ciężko uwierzyć - moje basy na tym samym głośniku przy litrażu ok 80L i sklejce 12mm ważą 20kg...

Dj Golon napisał:

Całkowity koszt subwoofera nie przekroczył 380zł.

To też budzi pewne wątpliwości - sam głośnik kosztuje 340PLN...
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Damian7129
    Poziom 16  
    Ja bym się przyczepił do tego, iż optymalnie powierzchnia BR nie powinna być większa, niż 33,(3)% powierzchni czynnej membrany. U ciebie jest to 37,59%. Jeśli powierzchnia byłaby za mała też mogłoby być źle, ponieważ mógłby być "świst".

Osobiście także wolałbym to "pociągnąć" nitromalem z wałka niż zrobić w ten sposób jak Ty. Nie wierzę że zaoszczędziłeś mega dużo na jakiejś farbie + lakierze, zamiast zastosować nitromal.

Poza tym konstrukcja dość oklepana, + za sklejkę, ale - za brak kraty.

Według mnie ten głośnik w BR spisuje się średnio, posiadam obudowy tubowe TH15s które potrafią zdecydowanie wiele więcej z niego wyciągnąć :)
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Damian7129
    Poziom 16  
    Dj Golon napisał:
    Co do powierzchni Br to dobrze by było gdyby ktoś porządnie znający się na rzeczy to skomentował.

Sory, ale co jest według Ciebie wyznacznikiem "porządnego znania się" ? Ilość postów na forum ? Bo jakoś nie kojarzę twojego toku myślenia.

Dj Golon napisał:
    Co do tej powierzchni to właśnie chciałem uniknąć świstu a zarazem chciałem aby ten kanał był w "maksymalny" sposób wykorzystany. Myślicie że źle zrobiłem kanał Br ?

Jeżeli przeprowadziłeś poprawną symulację chociażby i zrobiłeś wg. niej obudowę, lub skorzystałeś z gotowego, sprawdzonego projektu to zapewne wszystko jest okej. Powierzchnia portu była moim osobistym spostrzeżeniem, o które to spostrzeżenia(oceny) sam prosiłeś w 1-szym poście.

Dj Golon napisał:
    Jeśli chodzi o konstrukcję TH15s to wiem że gra dobrze ale mój subwoofer musi czasami grać na małych salach dlatego zdecydowałem się na obudowę Br.

Tuby nie nadaje się na małą salę - kolejny mit. Niestety nie będę go tutaj obalał bo szkoda moich nerwów :)
    Shining Diamond
    Poziom 16  
    A ja się zastanawiam gdzie są raczki do przenoszenia skrzyni..
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    q456852
    Poziom 12  
    Damian, owe 33,(3)% sd (powierzchni czynnej membrany) to kompromis pomiędzy skutecznością kanału a jego objętością zajmowaną wewnątrz kolumny.

Najgorszy jest za mały kanał: przy małej głośności nie ma to wi.ększego znaczenia. Ale przy dużej mocy nie "przepompuje" tej ilości powietrza (szczególnie w okolicach f strojenia) i w efekcie spadnie jego wydajność.

1/3 sd to takie optimum - większy nie zaszkodzi, mniejszy już tak. Są konstrukcje w której kanał BR stanowi ok 100% sd, np TP118.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto