Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BEKO DSS 6832 X - Niedomykające się drzwi zmywarki [rozwiązano]

LongmanPL 12 Kwi 2014 17:39 4830 6
  • #1 12 Kwi 2014 17:39
    LongmanPL
    Poziom 9  

Witam posiadam zmywarkę BEKO DSS 6832 X i mam z nią taki problem, że drzwi nie chcą się domykać.

Rozkręciłem panel przedni i nie wiem za bardzo co dalej robić. Wzorem innych tematów próbowałem wyciągnąć ten "cyngielek" BEKO DSS 6832 X - Niedomykające się drzwi zmywarki [rozwiązano] ale wraca na swoje miejsce. Proszę o pomoc.

1 6
  • #2 12 Kwi 2014 19:36
    viiking
    Poziom 25  

Uruchamia się z otwartymi drzwiami? jeśli tak to może coś się w nim urwało(pękło) i kwalifikuje się do wymiany.

0
  • #3 12 Kwi 2014 19:47
    LongmanPL
    Poziom 9  

Nie nie uruchamia się z otwartymi drzwiami. Jak docisnę mocno to wtedy się uruchamia i gdybym tak trzymał przez cały czas trwania programu to wszystko by działało:) Po prostu jak docisnę to dochodzą ale nie ma tego charakterystycznego dźwięku "klik" i zaskoczenia zapadki.

1
  • #4 12 Kwi 2014 19:50
    eeban
    Specjalista AGD

LongmanPL napisał:
    Nie nie uruchamia się z otwartymi drzwiami. Jak docisnę mocno to wtedy się uruchamia i gdybym tak trzymał przez cały czas trwania programu to wszystko by działało:) Po prostu jak docisnę to dochodzą ale nie ma tego charakterystycznego dźwięku "klik" i zaskoczenia zapadki.

czyli masz pewnie przekrecony , uszkodzony zamek

0
  • #5 12 Kwi 2014 20:02
    LongmanPL
    Poziom 9  

Czy jest to do naprawienia we własnym zakresie, w jakiś sposób odblokowanie go, czy należy definitywnie zakupić nowy?

Jeśli nie da się tego naprawić proszę o jakieś wskazówki, gdzie mógłbym zakupić zamek do tego modelu. Jak szukać, czy to w ogóle nazywa się zamek?

0
  • Pomocny post
    #6 12 Kwi 2014 20:05
    eeban
    Specjalista AGD

LongmanPL napisał:
    Czy jest to do naprawienia we własnym zakresie, w jakiś sposób odblokowanie go, czy należy definitywnie zakupić nowy?

Jeśli nie da się tego naprawić proszę o jakieś wskazówki, gdzie mógłbym zakupić zamek do tego modelu. Jak szukać, czy to w ogóle nazywa się zamek?

wykrec zamek i zrob wiecej zdjec zobaczymy ........

0
  • #7 12 Kwi 2014 20:26
    LongmanPL
    Poziom 9  

Jaż wszystko działa.

A więc tak demontaż zamka pomógł, ponieważ wówczas miałem do niego swobodny dostęp. Wystarczyło tylko wypchnąć do od drugiej strony i wskoczył na swoje miejsce. Wcześniejsze próby wyciągnięcia go drutem spaliły na panewce, drut podnosił zamek i się wyślizgiwał.

eeban Wielkie dzięki za pomoc. Chyba zgodzimy się, że w takim układzie nie będziemy oglądali zdjęć tego zamka:).

Dodam tylko, gdyby ktoś czytał ten post w przyszłości, że ten sposób zapewne działa nie tylko w tym modelu. PS Uwaga na ostre krawędzie po rozkręceniu panelu.

0