Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wybór lodówki bosch, electrolux, samsung

wojtek0423 12 Apr 2014 21:06 4116 8
    wojtek0423
    Level 9  
    Witam

Od pewnego czasu noszę się z zamiarem zakupu lodówki ponieważ obecna objętościowo już nie wystarcza.
    Priorytet to zamrażalnik o pojemności min 85 litrów oraz chłodziarka około 240 litrów, cena do 2500 zł.
    Przeglądając oferty marketów najbardziej odpowiadają mi:
    Bosch kgv39vi30e
    Electrolux en3601aox
    Samsung rl56ghgih

Chciałbym się zapytać Was o awaryjność wymienionych lodówek.
    Wiem że nie są to już te dawne lodówki, które działały po kilkanaście lat ale zależy mi żeby jej eksploatacja nie była uciążliwa i okupiona częstymi wizytami serwisu.
    Może ktoś posiada któryś z wymienionych powyżej modeli i chciałby wypowiedzieć się na temat ich eksploatacji.
    Piasek80
    Level 30  
    Skłaniałbym się ku Boschowi ale... poszukaj jej zamiennika z Siemensa.
    To jest dokładnie to samo z tym że Siemens często ma jeden plusik więcej w klasie energooszczędności albo w tej samej jest ok 200zł taniej.
    Wielkim plusem tych sprzętów są schowane w drzwiach uchwyty otwierające... Ludzie na to psioczą że niewygodne itp... Wierz mi - najlepsze z możliwych rozwiązań.
    Dzieciaki nie wiszą na uchwytach zaś te same... choćby nie wiem kto się pod tym podpisał jako wykonawca - najdalej po 3 latach masz ułamane od normalnego użytkowania. Pociągniesz odrobinę nie pod tym kątem i już masz ułamany.
    natash
    Level 12  
    Też się zastanawiam co kupić, wybrałeś już coś? Ja skłaniam się ku Samsungowi RB-31 FERNBSA lub RB-31 FERNBSS.... Czy dobrze sam nie wiem, teraz podobno wszystko max 5 lat pociągnie.
    grzesiek06
    Level 12  
    Electrolux, ale nie ten, tylko ten Electrolux EN3613AOX.
    Jest nieco droższy, ale klasa energetyczna A+++, a to jest duży zysk na prądzie, względem modeli, które wypisałeś.
    Samsung to telewizory i smartfony, a ich agd raczej bym odpuścił.
    jaddi
    Level 10  
    Dokładnie co poprzednik Samsung do tabletów, smartfonów itd. Ja najpierw miałem przez długi czas lodówkę bosha nie powiem całkiem nieźle mi służyła ale musiałem się wyprowadzić po 5 latach. Aktualnie posiadam od 3 lat cały osprzęt Elektroluxa i żadnej póki co naprawy nie było. Lodówka chłodzi aż miło.
    movzx
    Level 39  
    Proszę skończyć z opowieściami "firma X to sprzęt taki i taki, a nie AGD".
    Bosch robi wiertarki, Ariston bodajże kiedyś produkował brodziki a Liebherr znany jest z żurawi.
    Oceniamy tu jakość sprzętu i chociaż ogólne plusy i minusy danej marki a nie zakres działalności producenta.
    grzesiek06
    Level 12  
    Mimo wszystko uważam, że liczy się doświadczenie, które może być ważne jeżeli sprzęt nie składa się np. z samej elektroniki. Czy samochód lub rower marki Samsung mógłby być świetny?
    grzesiek06
    Level 12  
    Tak, ale w przypadku samochodów Samsunga, to jest obecnie chyba tylko sprawa kapitałowa, bo chyba to wszystko bardziej Renault - Nissan.
    Samsung nie produkuje jeszcze chyba tylko podpasek i zupek chińskich.

Dalej jestem zdania, że samochód marki Amica chyba nie powstanie, bo na dłuższą metę nawet przy olbrzymich inwestycja, będzie to przedsięwzięcie skazane na porażkę.