Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Szkolenia SEP
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wysoki rachunek za "energie" ? -

12 Kwi 2014 22:03 1506 13
  • Poziom 26  
    Witam.
    Sytuacja wygląda tak .
    Lipiec 2013 - Grudzień 2013 średnio miesięczne ok 150 kW/h
    Styczeń 2014 ok 150 kW/h
    Luty - marzec 2014 średnio miesięcznie 350 kW/h !!!!
    Obecnie kwiecień z obserwacji licznika będzie tez pewnie na koniec ok 150 kW/h

W tych dwóch miesiącach luty marzec na pewno nie pracowało żadne dodatkowe urządzenie niż w pozostałych .
    Z analizy wartości licznika raczej odpada pomyłka ""inkasenta ""
    Awaria licznika raczej odpada bo z tego co widać kwiecień wyjdzie prawidłowo .

Czyżby ""Lewe" podłączenie ??

Przy liczniku plomby wszystkie założone .
    Obecni lokatorzy mieszkają tam ok 7 lat
    Tak tylko dodam ale nie obrażajcie się Panowie obok mieszka były "" elektryk"" zwolniony dyscyplinarnie z ZE
    Macie jakieś sposoby żeby sprawdzić czy takie połączenie ""lewe"" jest gdzieś wykonane ?????
    Pytałem znajomych elektryków ale twierdza ,że ciężko coś takiego ""znaleźć"

Czy zakład energetyczny podejmuje się takiego zdania czy należy to administratora budynku ( blok mieszkalny budowa ok 1970 r )

Pozdrawiam i dziękuje
  • Szkolenia SEP
  • Poziom 24  
    Odczyt prognozowany, realny czy jaki?
  • Poziom 26  
    Witam
    Od stycznia odczyt realny

adam158 napisał:
    wczesniej miał podwieszonego neodyma do licznika było mniej ,teraz jest tyle ile być powinno

Niby kto miałby mieć tego neodyma --sam widzisz teraz jest tez ok 150 kW/h

Pozdrawiam
  • Moderator - Elektryka
    BENO99 napisał:
    Tak tylko dodam ale nie obrażajcie się Panowie obok mieszka były "" elektryk"" zwolniony dyscyplinarnie z ZE
    Macie jakieś sposoby żeby sprawdzić czy takie połączenie ""lewe"" jest gdzieś wykonane ?????

Czy zakład energetyczny podejmuje się takiego zdania czy należy to administratora budynku ( blok mieszkalny budowa ok 1970 r )

A jeśli ze zbiornika paliwa (baku) w samochodzie zniknie ci nagle kilka litrów paliwa będziesz najpierw dawał nura pod samochód w poszukiwaniu wycieku czy od razu rzucisz oskarżenia w kierunku pracownika stacji paliw z jakichś przyczyn zwolnionego dyscyplinarnie?
  • Szkolenia SEP
  • Poziom 26  
    zbich70 napisał:
    BENO99 napisał:

A jeśli ze zbiornika paliwa (baku) w samochodzie zniknie ci nagle kilka litrów paliwa będziesz najpierw dawał nura pod samochód w poszukiwaniu wycieku czy od razu rzucisz oskarżenia w kierunku pracownika stacji paliw z jakichś przyczyn zwolnionego dyscyplinarnie?

Witam.
    Po prostu w jednym poście chce tylko podać jak najwięcej danych .
    Wiedziałem od razu ,że zaczniecie się obrażać

Pozdrawiam
  • Moderator - Elektryka
    BENO99 napisał:
    Wiedziałem od razu ,że zaczniecie się obrażać

Nikt się nie obraża. Sygnalizuję Ci tylko że utrata kupionej od dostawcy energii może mieć różne przyczyny. Trzeba zacząć od przeglądu swojej instalacji by wyeliminować możliwość "wycieku". Zrobiłeś to?
  • Poziom 26  
    Witam.
    Nie robiłem , bo to nie moja instalacja , po za tym nie mam uprawnień ( chociaż jakaś tam wiedzę mam ) dlatego się pytam kto to ma zrobić i czy istnieją na to jakieś sposoby pomiarowe itp oprócz wyprucia całej instalacji
    Po za tym gdzie niby miało ""wycieknąć "" te 200 kW/h dwa razy w kolejnych miesiącach . Przecież to jest pobór ok 300 W non stop przez miesiąc ??

Pozdrawiam
  • Moderator - Elektryka
    BENO99 napisał:
    Nie robiłem , bo to nie moja instalacja

Wobec tego z właścicielem instalacji musisz to najpierw skonsultować.
  • Poziom 26  
    Witam.
    Co ja niby z nim mam skonsultować , przecież od niego mam te dane .

Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    BENO99 napisał:
    Luty - marzec 2014 średnio miesięcznie 350 kW/h !!!!

Chłodne miesiące, może lokatorzy po prostu się dogrzewali??
    Farelka 1500w 4h dziennie i gotowe.
  • Poziom 26  
    BENO99 napisał:

W tych dwóch miesiącach luty marzec na pewno nie pracowało żadne dodatkowe urządzenie niż w pozostałych .
  • Pomocny post
    Admin Elektroenergetyka
    BENO99 napisał:

Ani ZE ani administracja, tylko właściciel.
    Oczywiście możesz zgłosić reklamacje do ZE ale najpierw należy zaprosić elektryka (najlepiej pomiarowca) na wizje lokalną.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Moderator - Elektryka
    Rachunkom powinno się przyglądać i je analizować, bo różne "czary-mary" mogą się przytrafić.

Pytanie kiedy ostatnio został wykonany przegląd instalacji? Jakie są wyniki pomiarów?