Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nawigacja MFD montaz w VW Golf 4

10 Kwi 2005 17:22 15235 3
  • Poziom 10  
    Witam. Mam Golfa 4 (2001 rok) i zamierzam kupic nawigacje MFD (wersja D lub G). Pierwsze pytanie jest takie ktora wybrac? Wiadomo ze wersja G jest nowsza i drozszaa ale moze wystarczy wersja D? Kolejne pytanie to podlaczenie? Podejrzewam ze nie wystarczy wyjac fabrycznego radia Beta i wlozyc Nawigacji. Dlatego prosilbym jesli ktos wie jak to dokladnie podlaczyc. Kolejne pytanie jest o zmieniarke. Czy musi byc oryginalna i o okablowanie.
    Znam sie trochce na podlaczaniu radyjek samochodowych, ale w sprawach nawigacji jestem beton wiec prosze jak ktos wie moglby i ma ochote nakierowac mnie tak abym sam podlaczyl sobie navi i zeby wszystko elegancko dzialalo. Wiem ze to wiaze sie z dodatkowymi przewodami. WIdzialem cos na allegro za ok 70-80 PLN ale nie wiem czy to jest to i czy wystarczy. Na pewno znajdzie sie kttos kto jest w temacie bardzo dobrze obeznany. Jak pisalem wyzej mam na razie auto i prawie navi.... czyli na poczatek cos albo nic .... Wiec czekam na podpowiedzi a raaczej cenne rady :) Pozdrawiam :)
    Powiedzcie jeszcze co sadziecie o tym: http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=46964119
  • Relpol przekaźniki
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 14  
    Witam

Pierwsza sprawa to antena GPS.

Ten adapter to badziewie. Kupiłem taki, ale się nie sprawdzał na 100%. Lepiej kupić wtyczkę 26 pinową i podłądcyć się samemu.

Zapłon można wziąść z przekaźnika.
    Sygnał wstecznego to (+) z lampy cofania
    A sygnał z ABS-u trzeba znaleść odpowiednie kable w wiązce koło bezpieczników. Jeden jest zielono/biały a drugi jest zielono żółty.
    Gdzieś na forum jest spakowana instrukcja obrazkowa.
    To jest najgrubsza wiązka kabli która wchodzi z przedziału silnika, w tej wiązce jest mniejsza wiązka i dopiero w niej są te kable.
    Tak jest w Golfie 2001 TDI, a jak w innych to nie wiem.
    Ja podłączyłem sygnał ABS i nawigacja jest o wiele bardziej dokładna.
    A impulsy dla golfa to 43, a rozmiar kół to taki jaki masz w samochodzie.

Dodano po 6 [minuty]:

A co do wersji Ja ma ver. C i jestem bardzo zadowolony, a zmieniarki panasocic chodzą. Ja mam DP 9061 kabel sam zmontowałem i śmiga. Najleprze są zmieniarki na 6 płyt bo przy 8 nie ma bezpośredniego dostepu do 7 i 8 płyty.