Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen Xsara picasso 1.8 - Dziwny dźwięk po wymianie rozrządu

12 Kwi 2014 22:17 3837 5
  • Poziom 2  
    Witam.
    Jestem posiadaczem Citroen Xsara Picasso 1.8 16 V 2003r. + LPG. Samochód sprowadziłem z Niemiec i po kupnie postanowiłem wymienić rozrząd. Po wymianie rozrządu słychać dziwny dźwięk z prawej strony silnika , dźwięk ten przypomina "bulgotanie" lub podobny dźwięk . Dźwięk ten słyszalny jest na wolnych obrotach , podczas jazdy zagłusza go silnik. Zwróciłem uwagę mechanikowi że takiego dźwięku wcześniej nie było.Powiedział że właśnie słyszał to wcześniej i myślał że to wina paska rozrządu. Nie odebrałem samochodu z warsztatu i poprosiłem o usunięcie tego problemu. Ponowna regulacja paska rozrządu nie przyniosła efektów. Zasugerowałem że dźwięk ten może pochodzić od pompy wody. Nie wiem czy dobrze bo jestem laikiem w tej tematyce ale na moje uszy tak mi się wydawało. Mechanik faktycznie poszedł tym tropem. Wymienił jeszcze dwie pompy wody i to samo. A powiedział że sprawdzał nawet stetoskopem i potwierdził że ten dźwięk pochodzi z pompy. Poprosiłem żeby założył stara pompę i stwierdził czy jest ten dźwięk. Okazało sie że na starej pompie jest ok. Stwierdził że starej pompy nie może zostawić gdyż łożysko jest w złym stanie. Zmienił na nową pompę i powiedział że tak musi "zostać" i "muszę się przyzwyczaić" do tego dźwięku. Ręce mi opadły, mechanik siedział jeszcze nad tym dwa dnie i rozłożył ręce powiedział że nie wie co to może być. Powiedział żebym się nie martwił, że daje gwarancje na rozrząd. Aha przy okazji wymieniał dwie rolki bo były w złym stanie; rolka od wspomaganie i alternatora. Zaznaczyć chce że nie byłem przy tym jak to wszystko robił gdyż oczywistym jest że nie mogłem trzy dni i patrzył mu na ręce. Z tego co wiem to Pompa wody jest firmy KWP, rolki Ruville a pasek Continental. Mechanik jest "dobrym znajomym znajomego" także myślę ze zrobił co mówił. Silnik pracuje dobrze nawet wydaje mi się ze lepiej niż przed wymianą, moc jest, wspomaganie chodzi lepiej i ciszej tylko ten denerwujący dźwięk. Może to w ogóle nie wina pompy? Nie wiem już co myśleć. Proszę o pomoc gdyż nie wiem co jeszcze mogę zrobić, poniosłem już znaczne koszta , dla mnie jest to duża kasa a problem jest i muszę go usunąć.
  • Moderator Samochody
    Często jest tak ze na świeżym rozrządzie prawidłowo napietym słychać pompę wody, dźwięk ten ustaje po około 10-20 tys km kiedy to pasek nieco się "wyciągnie".
  • Poziom 39  
    zOOm1975 napisał:
    Powiedział żebym się nie martwił, że daje gwarancje na rozrząd

A powiedział że daje kasę na zawory, prowadnice i cała resztę jak rozrząd padnie?
    Poważnie w temacie to myślę że to bulgotanie to albo bąble powietrza pozostałe po zalaniu układu chłodzenia (nigdy nie odpowietrzy się na 100%) albo wibracje paska powoduję taki efekt akustyczny. O ile to pierwsze, to ustąpi po dłuższej trasie, to drugie to albo się dotrze i będzie cicho albo się stan pogorszy i coś pier....
    Niestety nic nie wywalczysz - musisz się póki co przyzwyczaić. Ja na twoim miejscu pogadałbym z mechanikiem w tej sprawie i jeśli godzi się na poniesienie 100% kosztów łącznie z holowaniem z trasy nie ważne gdzie by to było i daje gwarancję na min 60kkm to dałbym spokój. Dobrze jest zrobić odpowiednie papierki na tą okazję bo wtedy masz z czym iść do sądu.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 2  
    Oczywiście że chce mieć sprawny samochód a nie ciąganie się po sądach.jakbym chciał ciągać się po sądach wybrałbym forum prawnicze a nie to.
    Po drugie co to znaczy "poważny mechanik" czy ja jestem jasnowidzem że mam wiedzieć kto jest profesjonalista a kto nie? Poza tym wcześniej u niego naprawiałem inne rzeczy i byłem zadowolony. Nie robił tego jakiś znajomy w garażu ( chociaż i tutaj widze nie ma reguły) tylko mechanik który ma legalnie działający warsztat, dwóch mechaników. Niestety naciąłem się teraz, i na własnej niestety skórze przekonałem się że nie jest to profesjonalne podejście. Bo mówienie że tak musi być to mówi samo za siebie.
    Napisałem ten post nie post aby rozwijać dyskusję co można było zrobić, co mogłem przewidzieć, co źle zrobiono.
    Proszę tylko o możliwą diagnozę jeżeli ktoś się już spotkał z takimi objawami. Może w ogóle przyczyna nie leży w tej pompie. To ze napisałem że mechanik wymienił spowrotem na starą pompę i było dobrze , to na 1000 % nie mogę potwierdzić gdyż osobiści nie byłem przy tym. Mechanik mówił że tak zrobił. Nie znam się jestem laikiem, mechanik mówił że ruville czy KWP ,continental są dobre.
  • Użytkownik usunął konto