Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakiego kupić vana? (6 osób, 3-5 letni)

kkooccuurr 12 Kwi 2014 22:41 4701 17
  • #1 12 Kwi 2014 22:41
    kkooccuurr
    Poziom 10  

Witam,

Szukam vana którym komfortowo może podróżować 6 osób, 3-5 letniego, roczny przebieg do 30kkm, głównie na długich dystansach.

...do tej pory myślałem o Galaxy, 2.0 TDCI (140km) ale przed zakupem chciałbym jeszcze poprośić o wasze opinie i ewentualne propozycje jakiś godnych polecenia alternatyw forda galaxy (sharan, grand escape, s-max, etc...)

Dzięki!

0 17
  • #2 12 Kwi 2014 22:48
    bruns
    Poziom 30  

Jeżeli komfort i trwałość , to jakaś japonia , czyli Toyota Previa .

0
  • #3 13 Kwi 2014 08:34
    marcin_wr
    Poziom 19  

bruns napisał:

Ja bym dodał jeszcze Toyotę Siennę i Hondę Odyssey, też praktycznie bezawaryjne auta.Części eksploatacyjne dostępne od ręki.O komforcie nie wspominam :)

0
  • #4 13 Kwi 2014 10:37
    kkooccuurr
    Poziom 10  

Previa, Sienna lub Odyssey nie są dostępne na rynkach europejskich więc raczej odpadają. Oczywiście samym autom nic nie brakuje.

0
  • #6 13 Kwi 2014 10:57
    kkooccuurr
    Poziom 10  

Z tego co się orientuję to nie były jednak sprzedawane przez dealerów w Europie (ciekawe dlaczego???) i jest ich mało. Sądze że także serwis i dostępność części może być problemem.

0
  • #7 13 Kwi 2014 14:15
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 39  

Dostep do części jest normalny, jest dużo części używanych, choć wiadomo,że czasem trzeba na coś poczekać.
    Sienna, odyssey to prawdziwe vany na naprawde długie trasy a w większości europejskie to tylko namiastka vana.

kkooccuurr napisał:
    nie były jednak sprzedawane przez dealerów w Europie (ciekawe dlaczego???)

Bo jest to naprawde duże auto i ludzie myslą , że silnik 3,5 L i jeszcze automat to pali 25litrów. A tu 2 tonowy van z automatem zaskakuje spalaniem i za razem objeżdża wiekszość pseudo sportowych aut typu GTI.
    Sharan do sienny tak sie ma jak wróbel do dorodnego orła.

1
  • #8 13 Kwi 2014 15:17
    adam158
    Poziom 22  

jak niezawodnosc to tylko mercedes mam dwa viano jeden2008 270000km drugi 2012 80000
    obydwa kupione w salonie polecam tylko MB

0
  • #9 13 Kwi 2014 15:21
    my41s
    Poziom 32  

marcin_wr napisał:
    bruns napisał:

Ja bym dodał jeszcze Toyotę Siennę i Hondę Odyssey, też praktycznie bezawaryjne auta.Części eksploatacyjne dostępne od ręki.O komforcie nie wspominam :)

To ja jeszcze dorzucę Kię Carnival :)
    andrzej lukaszewicz napisał:
    Bo jest to naprawde duże auto i ludzie myslą , że silnik 3,5 L i jeszcze automat to pali 25litrów.

To prawda. Do tego rynek europejski 'woli' wybrać albo diesla, albo małą (1.6-2.0) benzynę z turbo, a nie 3.5 litrowy silnik benzynowy. Z drugiej strony może to i dobrze, bo za przyzwoite pieniądze możesz kupić porządny samochód.

0
  • #10 13 Kwi 2014 15:52
    anmedia
    Poziom 39  

Mozesz wziac pod uwage bardzo udane modele Citroen C8. Do wyboru masz bardzo duzo wersji od podstawowej bez zbednych gadgetow, po wersje z drzwiami automatycznie otwieranymi. Jak bedziesz mial szczescie to mozesz dostac modele nawet z 2007 roku z lepszym wyposazeniem niz zaproponowane modele oczywiscie w tej samej cenie. I w porownaniu do np c-maxa posiada wszystkie fotele normalne a nie jak c--max "tekturowe". Takie same ma rowniez C4 Picasso (tylko w 3cim rzedzie)

0
  • #11 13 Kwi 2014 16:27
    QuantumXXX
    Poziom 18  

andrzej lukaszewicz napisał:
    Dostep do części jest normalny, jest dużo części używanych, choć wiadomo,że czasem trzeba na coś poczekać.

Ale tutaj chodzi o inny dostęp części -- z rynku wtórnego. Jasne, że możesz sobie w ASO zamówić urwane lusterko za 1000zł ale na allegro kupisz równie dobre z demontażu za 50zł. To się nazywa właśnie obecność na rynku.

Dodano po 1 [minuty]:

adam158 napisał:
    jak niezawodnosc to tylko mercedes mam dwa viano jeden2008 270000km drugi 2012 80000
    obydwa kupione w salonie polecam tylko MB

270 tyś to żaden przebieg na takie auto. Akurat na tym forum na te MB wszyscy narzekają. Napisz coś jak zrobisz nimi 450 tyś km

0
  • #12 13 Kwi 2014 17:30
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 39  

my41s napisał:
    To ja jeszcze dorzucę Kię Carnival :)

Carnival to niewypał właśnie na rynek europejski z silnikiem 2,5. To samo auto na rynek amerykański(sedona) ale z silnikiem 3,5 ma diametralnie inne ( pozytywne) opinie.

0
  • #13 13 Kwi 2014 18:02
    romuald-f
    Spec Automatyczne skrzynie biegów

A może by tak Mazda 5.

0
  • #14 13 Kwi 2014 18:38
    kkooccuurr
    Poziom 10  

Na 6 osób to raczej ciasno w niej będzie i komfort jazdy znikomy

0
  • #15 13 Kwi 2014 21:58
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 39  

Chrysler voyager, town country, nissan quest, kia sedona.

0
  • #16 13 Kwi 2014 22:43
    adam158
    Poziom 22  

mam taz w firmie 2 sprintery z tymi samymi silnikami 2,20 cdi przebiegi na obydwu około 600 i 750 tys km ,nie pisałem bo pytałes o vany ale tylko MB zapewniaja nizawodnosc popatrz na transport pasazerski widziałes jakies :mazdy,citroeny,kia chryslery,hondy ,czy fordy,to wszysko to samochody zabawkowe dla amatorów,mam 14 samochodów w firmie transportu pasazerskiego vany,busy,autokary wyłacznie mercedesy ,zajmuje sie transportem 25 lat mialem dzisiatki róznych pojazdów,i z doswiadczenia polecam tylko MB reszta to wszytkie jezdza po kraju i europie serwis jest wszędzie,na silniku takim jak w viano czy vito 2,2 cdi
    zrobiszlsz milion km nie masz zadnych idiotycznych pasków rozrzadu nie wkładasz tam rąk,tylko wymiany olejui filtrów

0
  • #17 13 Kwi 2014 23:21
    bruns
    Poziom 30  

adam158 napisał:
    zrobiszlsz milion km nie masz zadnych idiotycznych pasków rozrzadu nie wkładasz tam rąk,tylko wymiany olejui filtrów

Tak , mechanicznie i silnikowo MB jest super , tylko nie wspominasz o wszechobecnej korozji i gownianej elektryce . Sprinter gnije jeszcze szybciej niż "okularnik" , czteroletnie egzemplaże mają dziury w karoserii na wylot i zjedzone doły drzwi żenada !

0
  • #18 14 Kwi 2014 10:37
    wichurewicz
    Poziom 24  

Coś gnije szybciej niż "okularnik"? Sądziłem, że to niemożliwe.

0