Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Logitech - Przeprogramowanie Układu Scalonego z Kierownicy PC

cisek1995 12 Kwi 2014 22:56 1698 4
  • #1 12 Kwi 2014 22:56
    cisek1995
    Poziom 11  

Witam,
    Moje pytanie brzmi:
    Czy jest możliwość przeprogramowania płytki głównej z kierownicy Logitech USB Dual Vibration Racing Wheel?

Kierownica wygląda tak:

płytka główna z kierownicy wygląda tak:

Chciałbym ją przeprogramować ponieważ chce zbudować własną kierownice. Czy jest w ogóle możliwość przeprogramowania tego scalaka? Chciałbym po prostu wykorzystać tą płytę główną bo działa a zamiast potencjometru wstawić enkoder.

Nie mogę nigdzie znaleźć żadnych info o tym układzie.

Jeśli nie da się tego zrobić to będę musiał pobawić się Arduino, ale chciałbym wiedzieć czy da się to przeprogramować.

Z góry dzięki za odp.

0 4
  • #2 13 Kwi 2014 00:05
    LordBlick
    VIP Zasłużony dla elektroda

cisek1995 napisał:
    chciałbym wiedzieć czy da się to przeprogramować.
    Jeśli się da, to narzędzia do tego kosztują więcej niż 20 takich kierownic... Jest też taka ewentualność, że układ jest programowalny jednorazowo w fabryce. Tak czy inaczej w warunkach domowych raczej krucho od tej strony.
    Najprościej przy takich wymaganiach wstawić płytkę z projektu mjoy.

0
  • #3 13 Kwi 2014 00:06
    mi14chal
    Poziom 28  

Skoro nie możesz znaleźć nic o tym układzie to co tu mówić o przeprogramowaniu skoro nie masz dokumentacji tego jak na ten scalak napisać program, a co dopiero programować. Już szybciej będzie napisanie to co chcesz na tym Arduino.

0
  • #4 13 Kwi 2014 10:26
    el2010tmp
    Poziom 25  

cisek1995 napisał:
    Chciałbym po prostu wykorzystać tą płytę główną bo działa a zamiast potencjometru wstawić enkoder.

Możesz zrobić układ z enkoderem który będzie udawał potencjometr.
    Np.:
    Enkoder podłącz do attiny13 [około 2-3zł.] i steruj nim współczynnikiem wypełnienia PWM. Na wyjściu PWM dajesz układ RC który uśrednia wartość. Jeżeli poziomy napięć nie są zgodne to dopasowujesz je dzielnikiem lub wzmacniaczem operacyjnym i podłączasz to zamiast potencjometru.

0
  • #5 13 Kwi 2014 13:07
    cisek1995
    Poziom 11  

Czyli stosując sposób kolegi el2010tmp mógłbym tak wyregulować by kąt obrotu kierownicy wynosił 900 stopni?
    Ta kierownica miała 2 silniczki FFB, czyli gra wysyła komunikaty (jakieś info o nawierzchni lub siłach działających na koła w grze? (nie jestem do końca pewien jak to działa)) do kierownicy, chciałbym jakoś wykorzystać ten sygnał by sterował mostkiem H a mostek miałby sterować większym silnikiem który poruszałby kierownicą. Co o tym myślicie?

Pomysł kolegi el2010tmp zmotywował mnie trochę :)

Edit:
    Fajny projekt znalazłem tutaj:
    https://sites.google.com/site/mididrumcoverpartner/mizoo-rfr-wheel-by-magicfr

Bardzo interesuje mnie zbudowanie czegoś takiego w przyszłości :)

P.S

Mógłby kolega el2010tmp powiedzieć jak taki układ z enkoderem się nazywa?

0