Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak połączyć pręty w klatce dla gryzonia?

sertes 12 Apr 2014 23:43 6375 10
    sertes
    Level 9  
    Witam. Mam pytanie, dlatego zglaszam sie do was o pomoc.
    Mam w domu szczurka, jednak klatka nie jest juz wystarczajaca. Mam tez kilka innych mniejszych klatek. Chcialbym te mniejsze klatki rozebrac i wykorzystac prety do rozbudowania tej jednej w ktorej mieszka. Chcialbym ja poszerzyc, zrobic kilka pięter itd.
    Problem polega na tym, ze nie wiem jak je polaczyc. Preciki maja ok. 2 mm srednicy. Czy lutowanie tutaj sie sprawdzi? Moze jakies kleje? Nie mam pojecia dlatego pytam. Oczywiscie chodzi o to aby bylo to w miare proste i tanie. Prosze o wasze pomysly jak wy byscie to zrobili. Pozdrawiam
    Andrzej Ch.
    Level 32  
    Zależy z jakiego materiału masz pręty. Stalowych raczej nie zlutujesz, ale możesz je "skręcić" z tymi z istniejącej klatki. Miedziane można lutować, ale pamiętaj że lutowanie nie stanowi połączenia mechanicznego tylko elektryczne. Klej, raczej odpada - przy gryzoniach.

Moderated By ANUBIS:

3.1.11. Zabronione jest publikowanie wpisów nie zawierających merytorycznej treści, zawierających szkodliwe porady, porady nie będące próbą rozwiązania problemu oraz publikowanie identycznych wpisów następujących po sobie lub powtarzających informacje ujęte w toku dyskusji.

sertes
    Level 9  
    Pręty sa stalowe i chyba pochromowane.
    Czyli nie da sie ich przytulowac? Skrecanie nie wchodzi raczej w gre, bo bedzie to wygladac nieestetycznie, pozatym preciki sa za sztywne na taki manewr a troche musialbym ich polaczyc. Klej moglby byc bo punktowo bym sklejal po zewnetrznej stronie klatki, ale czy to bedzie w miare mocne spoiwo? Najlepiej byloby polutowac, ale ja. Sie nie da. Ktos jeszcze sie wypowie?
    Błażej
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Oryginalnie to są one połączone poprzez zgrzewanie. Możesz sobie nawet obejrzeć na filmie, jak się to robi w przypadku wózka sklepowego. Zasada identyczna, tylko skala inna.
    Zabawa w łączenie klatek ma sens tylko wtedy, jak mają one taką samą konstrukcję, taki sam rozstaw prętów i wymiary ścianek. W przeciwnym wypadku narażasz się na kombinowanie, naciąganie, druciarstwo... Więc się zastanów, czy ma to sens.
    Pewnie da się te pręty połapać też tigiem.

Dodano po 1 [minuty]:

Andrzej Ch. wrote:
    pamiętaj że lutowanie nie stanowi połączenia mechanicznego tylko elektryczne

Mam rozumieć, że rynny, rury wodne, gazowe (lutowanie twarde) i wiele innych spraw, to jedynie połączenie elektryczne elementów? Po co przy rynnach połączenie elektryczne?
    sertes
    Level 9  
    Wszystko jest przemyslane, wszystko pasuje, tylko chodzi o polaczenia. Wiem jak to oryginalnie jest zrobione, ale nie mam takich urzadzen. Tig tez troche klopotliwy. Nie ma wiecej prostych sposobowna scalenie tego?
    Błażej
    VIP Meritorious for electroda.pl
    No to zwiąż ciasno cienkim drutem stalowym. Jak ładnie owiniesz, to nawet będzie wyglądało.

PS. Zrobienie prostej amatorskiej zgrzewarki, to nie taka straszna sprawa. Jedna wyprawa na złomowisko i stara kuchenka mikrofalowa załatwiają sprawę. Są filmiki, są opisy. Nawet na forum znajdziesz.
    User removed account
    User removed account  
    phanick
    Level 28  
    Gryzonie jak nazwa wskazuję, gryzą co popadnie, aby spiłowywać zęby, które im rosną w szybkim tempie.

A teraz pytanie - czy zastanawiałeś się co się stanie, jak zaczną one gryźć polutowane przez Ciebie połączenia, które lutowałbyś agresywnym topnikiem / cyną ołowiową / kalafonią?

Smacznego!
    Chris_W

Level 38  
    Możesz próbować łączyć tulejkami - miedziane lub aluminiowe rurki zaciskać praską na prętach, ostatecznie można je w ten sposób kleić (pręt w tulejce).