Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV Sony KDL-42W805 oraz PS3 - kino domowe z systemem dzwięku 5.1 za 1tys zł

ZawadaSB 13 Kwi 2014 05:53 1737 13
  • #1 13 Kwi 2014 05:53
    ZawadaSB
    Poziom 5  

Zależy mi na uzyskaniu efektu 5.1 w grach z ps3, oraz w filmach fullHD odpalanych z pendrive podłączonego do tv. Mój telewizor to SONY KDL-42W805. Posiadam malutki pokoik przeznaczony do grania, odległość od telewizora około 2m, szerokość pokoju ok 2,5m. Uwaga na kino mogę wydać maksymalnie 1000zł. Zainteresowałem się zestawem SONY DAV-TZ715, ale niestety nie posiada ono wejścia optycznego. Myślałem o podłączeniu kina z tv za pomocą czincze i konsoli z tv optykiem, ale tak się chyba nie da. Czy brak wejścia optycznego(i podłączenie przez czincze) wpłynie znacząco na odbiór dźwięku i efekt 5.1? Jeżeli tak to poproszę o jakieś inne propozycje. Jestem zielony w temacie audio więc proszę o wyrozumiałość ;)

0 13
  • Sklep HeluKabel
  • Pomocny post
    #2 13 Kwi 2014 08:33
    intenso
    Poziom 38  

Tak wpłynie na jakość dźwięku, za pomocą cinczy podasz tylko dźwięk stereo za pomocą kabla optycznego dźwięk 5.1
    Kino musi być firmy Sony?;)

zestaw kina

0
  • #3 13 Kwi 2014 14:08
    ZawadaSB
    Poziom 5  

Jestem małym fanem Sony :P, ale nie musi to być kino tej firmy. Czyli, że nie ma żadnej możliwości uzyskania 5.1 w wyżej wymienionym zestawie jak tylko z filmu dvd odpalonego na odtwarzaczu? Jeżeli tak to to jest śmiech na sali. Ja rozumiem budżetowe itp. ale jedno głupie wejście to taki problem!?

Dodano po 36 [minuty]:

Intenso ten Pioneer jest zacny, amplituner wygląda porządnie. No i zestaw nie ma odtwarzacza, który jest mi zbędny ze względu na posiadanie konsoli. To kino na bank gra lepiej niż ta budżetówka Sony. Szkoda tylko, że głośniki nie mają standów, ale to nie jest kwestia jakiś dużych pieniędzy. Pewnie się zdecyduje na to kino, ale planuje zakupy dopiero na początku maja więc poczekam też na inne propozycje :please:

0
  • Pomocny post
    #4 13 Kwi 2014 18:11
    intenso
    Poziom 38  

Sugerowałem się tym że masz mały pokój do grania na konsoli i głośniki mogą być bez standów, pod amplituner będziesz mógł podłączyć jednocześnie kilka urządzeń.
    Jak byś miał większy budżet do było by więcej opcji.
    Spójrz jeszcze na Denona X500 cena około 1000 zł za sam amplituner plus kolumny i subwoofer aktywny.

0
  • Sklep HeluKabel
  • #5 13 Kwi 2014 21:14
    ZawadaSB
    Poziom 5  

Zdecyduje się na tego Pioneera. Jeśli chodzi o te standy to byłyby przydatne gdyż nie mam gdzie postawić tych głośników. Będę mógł je zamontować na ścianie ale to też muszę dokupić specjalne mocowania. Co wyjdzie taniej standy czy mocowania na ścianę?

0
  • #8 13 Kwi 2014 21:38
    intenso
    Poziom 38  

Wystarczą do tych kolumienek a czy będą pasować to sam sprawdzisz jak kupisz kino i obejrzysz kolumnę z tyłu,wydaje mi się ze takie kolumny powinny mieć otwory aby można je było zamontować na ścianie, jedynym ograniczeniem było by ustawienie skosu i kąta pochylenia, ale przyklejać ich do ściany bym się nie odważył, odklei się spadnie i uszkodzi kolumnę.

0
  • #9 14 Kwi 2014 15:59
    ZawadaSB
    Poziom 5  

Jeżeli chodzi o podłączenie to jak mam to wszystko zrobić?

0
  • #10 14 Kwi 2014 18:56
    intenso
    Poziom 38  

ZawadaSB napisał:
    Jeżeli chodzi o poddłączenie to jak mam to wszystko zrobić?

A dokładnie?

0
  • #11 14 Kwi 2014 20:20
    ZawadaSB
    Poziom 5  

Czy jak podłącze optykiem do telewizora to gry z konsoli będą miały 5.1, bo jak podłącze do konsoli to nie będę miał 5.1 w filmach. Jest tam opcja VCR przez HDMI nie wiem dokładnie jak to działa, ale wyczytałem że jest duża strata na jakości dźwięku. Jeśli ps3 będzie dawało 5.1 kiedy optyk będzie w tv to chyba problem z głowy, a jak nie to może jakiś rozdzielacz?

0
  • #12 14 Kwi 2014 20:32
    intenso
    Poziom 38  

Do telewizora nie podłączysz konsoli optykiem ponieważ tv ma wyjście i konsola ma wyjście.
    Podłączając konsole HDMI do tv a z tv optykiem to również nie będziesz miał dźwięku 5.1 ponieważ tv degraduje Ci dźwięk do postaci 2.0 czyli stereo.
    Możesz podłączyć konsole do amplitunera za pomocą HDMI a z amplitunera kolejnym HDMI aby mieć obraz na tv a dźwięk na kinie, przez interfejs HDMI idzie dźwięk HD czyli DTS HD Master audio i Dolby True HD.

0
  • #13 14 Kwi 2014 20:40
    ZawadaSB
    Poziom 5  

A jak z jakością dźwięku? HDMI podobno obniża jego wartość, ale jeśli nie to spoko. Jak już będę miał zestaw to poeksperymentuje z różnymi wariantami i sam zobaczę.

0
  • #14 14 Kwi 2014 20:44
    intenso
    Poziom 38  

Ma większy jitter niż np. połączenie przewodem koaksjalnym, spokojnie te niby straty jakości to tylko na wykresach, żadnych różnic nie usłyszysz.

0