Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

GOLF IV TDI 99R - Montaż pilota centralnego zamka

wariat1753 13 Kwi 2014 09:02 26499 10
  • #1 13 Kwi 2014 09:02
    wariat1753
    Poziom 2  

GOLF IV TDI 99R - Montaż pilota centralnego zamka

Witam serdecznie. Chciałbym opisać wczorajszy montaż pilota centralnego zamka.

Mam nadzieję że komuś pomoże i montaż zajmie mu mniej niż połowa dnia jak to było w moim przypadku. :D

1. Należy zdemontować boczek drzwi od kierowcy.
    2. Czarnym kolorem oznaczyłem śruby których nie trzeba odkręcać ( ja to zrobiłem niestety i musiałem wkręcać ponownie)
    3. Czerwona strzałka pokazuje gdzie należy się wpiąć z kabelkami od pilota.
    4. Niebieska strzałka pokazuje drugie alternatywne miejsce ale jak widzicie jest tam więcej kabli i można się pogubić więc proponuje miejsce oznaczone czerwoną strzałką.
    5. Zielona strzałka pokazuje gdzie należy przeciągnąć kabelek dwużyłowy do wnętrza samochodu. Może być kabelek np. głośnikowy
    6. Teraz bierzemy próbówkę samochodową i masę zakładamy na jedną ze śrubek oznaczonych czarnym kolorem. Natomiast w miejscu wyznaczonym czerwoną strzałką należy znaleźć kabelki otwierania i zamykania.
    W moim golfie były to niebiesko-biały ----- zamykanie, żółto-zielony ----otwieranie.
    Jak macie podłączoną probówkę do masy to probówką dotykacie po kolei przewodów. Kiedy dotkniecie przewód zamykania to zamek się zamknie samoczynnie. Kiedy dotkniecie kabla otwierania to zamek się otworzy. NALEŻY TO ROBIĆ PRZY DOMKNIĘTYCH DRZWIACH DO NADWOZIA!!!! Otwórzcie sobie np szybę w tych drzwiach i sprawdzajcie.
    Będziecie musieli zdjąć z poszczególnych kabli troszkę izolacji aby dotknąć probówką kabli.
    7. Kiedy już znajdziecie te kabelki zamykania i otwierania to podłączacie kabel do nich . Najlepiej dolutować i potem dobrze zaizolować.
    8. Przeciągacie kabel przez gumę między drzwiami a nadwoziem do wnętrza auta.
    9. Teraz podłączacie te kabelki w/g schematu do sterownika. ( Ja wszystko lutowałem)
    10. od sterownika podłączacie resztę kabelków czyli masę i zasilanie .
    11. Masę znajdziecie gdzieś w pobliżu bezpieczników na metalowej nielakierowanej części.
    12. Zasilanie podłączyłem w gnieździe bezpieczników ( u mnie było wolne nr 14 i tam się wpiąłem). Można także znaleźć zasilanie w kablach idących do stacyjki ale więcej roboty z tym będzie.
    13. Teraz sprawdzamy działanie. POWINNO JUŻ DZIAŁAĆ :D

Jeśli dobrze wszystko podłączyliście to będzie działać. Mi udało się podłączyć dobrze za pierwszym razem.
    Teraz jeśli działa to zakładamy boczek i inne plastyki zdjęte podczas montażu i cieszymy się z zaoszczędzonej kasy na elektromechanika. U mnie powiedzieli że wezmą za założenie 180zł.
    Mam nadzieję że mój opis komuś pomoże. Pozdrawiam.
    Sterownik w moim przypadku to zakup z allegro za 55zł o nazwie RTX.

10 10
  • #2 13 Kwi 2014 09:38
    domex32
    Moderator Samochody

Trochę się narobiles, jeśli nie ma elektrycznych szyb, wszystkie kabelki znajdziemy w kostkach na lewym progu.

0
  • #3 24 Kwi 2014 11:19
    wariat1753
    Poziom 2  

To prawda że są tam kable na lewym progu ale dla takiego laika jak ja na pierwszy raz to za "wysokie progi".
    Teraz jeszcze muszę się podpiąć pod włącznik świateł awaryjnych aby pilot pokazywał kierunkami że otwiera i zamyka.

4
  • Pomocny post
    #4 25 Kwi 2014 10:09
    domex32
    Moderator Samochody

Czarno biały i czarno zielony w progu to kierunki.

4
  • #5 02 Maj 2014 13:20
    wariat1753
    Poziom 2  

Dzięki. Już podłączyłem jak mi napisałeś i DZIAŁA !!! :)

0
  • #6 20 Sty 2015 21:39
    1robert
    Poziom 18  

chciałem Ci wariacie podziękować za to co napisałeś. W sumie na codzień robię takie rzeczy przy dostępie do schematów ale tym razem z pewnych powodów byłem od nich odcięty i skorzystałem z twego opisu szukając kabli. Co prawda w moim aucie było trochę inaczej ale podobnie.
    Masz ode mnie dużego plusa za to ze Ci się chciało to opisać.
    pozdrawiam

2
  • #7 19 Kwi 2015 12:39
    karollo19
    Poziom 15  

Super porada, bardzo pomocna. Mam jednak jeszcze pytanie. Mianowicie w którym miejscu najlepiej zamontować skrzynkę sterownika RTX? W drzwiach kierowcy czy gdzieś w okolicy bezpieczników jest na to miejsce?

3
  • #8 25 Maj 2015 12:09
    kazimierz7777
    Poziom 10  

Witam też chcę sobie założyć pilota do drzwi w golf 1.4 16v 2000, tylko mam pytanie mianowicie autko 3 drzwiowe,otwieram z kluczyka wszystkie drzwi wraz z bagażnikiem ,w drzwiach od kierowcy obok tego przycisku koło szyby jak zamknę to miga czerwona kontrolka,dioda ,czy to znaczy że jest już zamontowany sterownik i tylko brak pilota,zapomniałem zapytać gościa co kupowałem od niego .
    Może ktoś podpowie.

0
  • #10 25 Maj 2015 17:54
    kazimierz7777
    Poziom 10  

O jaki moduł komfort chodzi? z pilotem? możesz jaśniej kolego?

Dodano po 1 [godziny] 48 [minuty]:

A po co ta kontrolka ?

Moderowany przez norbert.s.:

3.1.16. Publikowanie wpisów zawierających pytanie/zgłoszenie problemu, na które udzielono już poprawnej odpowiedzi. Przed publikacją wpisu Użytkownik zobowiązany jest do sprawdzenia za pomocą wyszukiwarki Forum, czy dany problem był już poruszany.
    3.1.17. Publikowanie wpisów obniżających ogólny poziom dyskusji, wynikających z lenistwa lub zawierających roszczeniowy charakter wypowiedzi.

1
  • #11 26 Maj 2015 06:24
    karollo19
    Poziom 15  

Kontrolka jest dla informacji kierowcy, że auto jest zamknięte. Po tym co opisujesz wnioskuję, że masz zwykły centralny z kluczyka. Dokup sobie sterownik centralnego, zamontuj wg instrukcji i ciesz się zamykaniem gofra z pilota. Ze swojej strony polecam sterownik firmy RTX SE2C za 55zł. Montaż zajął mi chwilę. Nie mam elektrycznych szyb więc nie rozbierałem drzwi wg sugestii kolegów i wszystkie przewody znalazłem w progu/przednim słupku. W Twoim przypaku nie wystarczy dokupić pilot, bo coś musi odbierać sygnały z pilota - w tym przypadku sterownik centralnego zamka.

2
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo