Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung RC520 - Czarny ekran przy włączaniu gier

Pierre Dollony 13 Kwi 2014 14:05 735 0
    Pierre Dollony
    Poziom 1  
    Witam wszystkich.

Mam problem ze swoim komputerem- a dokładniej to NAJPRAWDOPDOBNIEJ rozchodzi się o kartę graficzną Nvidia GeForce GT 520 M w moim laptopie Samsung RC 520. Ostatnio (przed 2 dniami) zrobiłem format wszystkich partycji dysków i od nowa wgrałem system z płytki Samsung Recovery- zainstalowany system "na czysto". Ściągnąłem sterowniki do kartki graficznej zintegrowanej (tutaj Intel HD Graphics 3000) i oczywiście do tej mocniejszej GeForce 520 M. wcześniej przed formatem miałem taki problem, że pomimo najnowższych zainstalowanych sterowników do GeForce gry (Fallout 3, Fallout New Vegas, Pro Evoluttion Soccer 2013) nie wykrywały tej mocniejszej karty graficznej. System po prostu "odpalał" gry na slabszej zintegrowanej, co za sobą niesie niemożliwość grania w te gry.

Po formacie komputera niby teraz te gry "widzą" mocniejsza karte graficzna- chodzi mi tutaj o launcher Fallouta, system sam optymalizuje ustawienia na poziomie High, aczkolwiek gdy włącze PES 2013 lub Fallout' a New Vegas to gra się ładuje, ale mam czarny ekran- słychac muzykę i tyle... nie działa wtedy al+ctrl+del jedynie mogeę wyjść do pulpitu za pomoca alt+tab. Mam pytanie czy ktoś z forumowiczów się orientuje (albo miał podobny problem) gdzie może tkwic mankament?
    P.S pragnę podkreślić, że sterowniki do GF są najnowsze, próbowałem dzisiaj nawet ściągnać nieco starsze i problem nadal ten sam. Najlepsze jest to, że gdy włącze Fallouta na zintegrowanej karcie graficznej to problemu nie ma i normalnie wyświetla obraz, aczkolwiek z wiadomych przyczyn grać się na tej karcie nie da- jest za słaba.
    Z góry dziękuje za odpowiedzi i pomoc :)