Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siemens R10.15 - niezidentyfikowany element w bębnie

liptus 13 Kwi 2014 14:41 1935 6
  • #1 13 Kwi 2014 14:41
    liptus
    Poziom 10  

Robiąc pranie usłyszałem trzaski i stuki dochodzące z pralki. Natychmiast ją wyłączyłem i z przestrzeni między płaszczem a bębnem wydobyłem skarpetkę i metalowy element, który, jak mniemam, powodował owe stuki, a w czasie wirowania pralki został urwany przez feralną skarpetkę. Po obróceniu bębna dookoła i oględzinach twierdzę, że w części widocznej z perspektywy otworu wsadowego niczego w nim nie brakuje. Może to element z bocznej powierzchni, np. z okolic łożyska, lub element mocujący grzałki?
    Siemens R10.15 - niezidentyfikowany element w bębnie Siemens R10.15 - niezidentyfikowany element w bębnie Siemens R10.15 - niezidentyfikowany element w bębnie Siemens R10.15 - niezidentyfikowany element w bębnie

0 6
  • #2 13 Kwi 2014 15:34
    domacik
    Specjalista AGD

liptus napisał:
    element mocujący grzałki?

Dokładnie tak :)

0
  • #3 13 Kwi 2014 15:42
    liptus
    Poziom 10  

A czy to jest jedyny element mocujący grzałki, czy jest inny, który tę grzałkę utrzyma bez konieczności rozbierania bębna? Innymi słowy, czy naprawa w tym momencie jest absolutną koniecznością?

0
  • #4 13 Kwi 2014 15:51
    domacik
    Specjalista AGD

liptus napisał:
    A czy to jest jedyny element mocujący grzałki, czy jest inny, który tę grzałkę utrzyma bez konieczności rozbierania bębna? Innymi słowy, czy naprawa w tym momencie jest absolutną koniecznością?

Innego elementu mocującego grzałkę w zbiorniku nie ma. Bez tego grzałka "wisi sobie tylko na gumie własnej".
    Bez rozbiórki zespołu piorącego nie da się założyć elementu mocującego grzałkę.
    No chyba, że przez otwór po wężu zbiornik - pompa. Jak się ma zdolności prestidigitatorskie, to się da... :)
    Prościej przez przewał w bębnie. Zdemontować przewał i masz dostęp.

0
  • #5 13 Kwi 2014 16:13
    liptus
    Poziom 10  

To jest pierwsze, co zrobiłem. Po zdjęciu przewału widzę grzałkę, sprawdzałem, czy jest luźna, ale nie jest, choć, jak mówisz, może wisieć na gumie. Do mocowania jednak wciąż nie ma dostępu, mogę jedynie palcami wymacać miejsce gdzie grzałka się kończy, ale na dotyk żadnego elementu tam nie brakuje. Z której strony ten element jest przymocowany do zbiornika?

Poza tym, czy aby wymienić grzałkę w tej pralce trzeba rozebrać zbiornik? Czy elementy mocujące nie powinny być umieszczone na zewnątrz zbiornika, a do środka wprowadzana jest tylko grzałka z uszczelką?

0
  • #6 13 Kwi 2014 16:46
    brovar
    Poziom 18  

Proponuję się tym wiele nie przejmować, Grzałka wisi dość sztywno na gumie i sama z siebie nie poruszy się w górę ani w dół.

0
  • #7 28 Kwi 2014 07:42
    liptus
    Poziom 10  

Na razie pralka za ostatnią radą działa bez problemu, więc nic nie ruszam. Oby tak dalej...

0