Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Siemens R10.15 - niezidentyfikowany element w bębnie

liptus 13 Apr 2014 14:41 2709 6
 • #1
  liptus
  Level 10  
  Robiąc pranie usłyszałem trzaski i stuki dochodzące z pralki. Natychmiast ją wyłączyłem i z przestrzeni między płaszczem a bębnem wydobyłem skarpetkę i metalowy element, który, jak mniemam, powodował owe stuki, a w czasie wirowania pralki został urwany przez feralną skarpetkę. Po obróceniu bębna dookoła i oględzinach twierdzę, że w części widocznej z perspektywy otworu wsadowego niczego w nim nie brakuje. Może to element z bocznej powierzchni, np. z okolic łożyska, lub element mocujący grzałki?
  Siemens R10.15 - niezidentyfikowany element w bębnie Siemens R10.15 - niezidentyfikowany element w bębnie Siemens R10.15 - niezidentyfikowany element w bębnie Siemens R10.15 - niezidentyfikowany element w bębnie
 • #2
  User removed account
  Level 1  
 • #3
  liptus
  Level 10  
  A czy to jest jedyny element mocujący grzałki, czy jest inny, który tę grzałkę utrzyma bez konieczności rozbierania bębna? Innymi słowy, czy naprawa w tym momencie jest absolutną koniecznością?
 • #4
  User removed account
  Level 1  
 • #5
  liptus
  Level 10  
  To jest pierwsze, co zrobiłem. Po zdjęciu przewału widzę grzałkę, sprawdzałem, czy jest luźna, ale nie jest, choć, jak mówisz, może wisieć na gumie. Do mocowania jednak wciąż nie ma dostępu, mogę jedynie palcami wymacać miejsce gdzie grzałka się kończy, ale na dotyk żadnego elementu tam nie brakuje. Z której strony ten element jest przymocowany do zbiornika?

  Poza tym, czy aby wymienić grzałkę w tej pralce trzeba rozebrać zbiornik? Czy elementy mocujące nie powinny być umieszczone na zewnątrz zbiornika, a do środka wprowadzana jest tylko grzałka z uszczelką?
 • #6
  brovar
  Level 18  
  Proponuję się tym wiele nie przejmować, Grzałka wisi dość sztywno na gumie i sama z siebie nie poruszy się w górę ani w dół.
 • #7
  liptus
  Level 10  
  Na razie pralka za ostatnią radą działa bez problemu, więc nic nie ruszam. Oby tak dalej...