Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak wyprowadzić internet z komputera do routera.

Dropsik11 13 Apr 2014 15:23 1137 6
    Dropsik11
    Level 2  
    Witam :)

To jest mój pierwszy temat więc jeżeli będzie coś nie tak to chętnie wysłucham krytyki ;)

Mianowicie mój problem polega na tym, że chciałbym wyprowadzić internet z komputera do routera. Łączę się z internetem bezprzewodowo tj. Karta sieciowa+antena i do komputera za pomocą kabla (kabel zakończony skrętką). Posiadam wejście ethernet wbudowane w płytę gł.
    dt1
    Admin of Computers group
    Witaj,
    Nie wiem, czy Cię dobrze zrozumiałem - ale jeśli bezpośrednio do Twojego komputera trafia skrętka od operatora (np z anteny zintegrowanej z punktem dostępowym) - najprościej będzie podłączyć ten kabel wprost do portu WAN routera, a z portu LAN routera podłączyć się będzie można do komputera.
    Dropsik11
    Level 2  
    Niestety źle mnie zrozumiałeś... Antena nie jest zintegrowana z żadnym punktem. To zwykła antena wi-fi i mogę się łączyć z każdą siecią.

Ps. Posiadam router w wejściami ethernet i chciałbym wykorzystać właśnie ten :)
    Pps. Będę ok godz 19.30
    entermen
    Level 31  
    Możesz udostępnić połączenie sieciowe, bo chyba o to ci chodzi.

Podaj nazwę i model sprzętu (model anteny i karty) po którym się łączysz.
    Przy okazji podaj system operacyjny.
    Dropsik11
    Level 2  
    Tak entermen ... powiedzmy. Tylko chciałbym wykorzystać do tego router.

Karta to edimax ieee 802.11g ,antena to jakiś no name... a system win 7 utlimate x64
    entermen
    Level 31  
    Można odebrać po wifi przekazać na kartę sieciową lan i i z tej karty przekazać po kablu ethernet na ruter na port wan.
    BILGO
    Level 38  
    Trzeba skonfigurowac karte wifi i karte lan w mostek.
    Chodz dla mnie to nie logiczne... internet bedzie udostepniany tylko kiedy komputer bedzie dzialal...
    Lepszym rozwiazaniem jest kupic AP'eka i podlaczyc do routera a dopiero router do portu LAN w PC.

ps. TL-WA501G np taki AP'ek