Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

bmw e30 - brak kierunkowskazów

13 Kwi 2014 15:36 2571 5
  • Poziom 13  
    Witajcie . Mam problem z kierunkowskazami . Mianowicie wycinalem dzis jakies kable od chinskich elektrycznych szyb , oczywiscie przez przypadek wyjacialem przekaznik z jakas tam wiazka od alarmu ktory i tak nie dzialal :( nie mam kierunkow :[ czy ktos mi moze powiedziec jak to wszystko podlaczyc aby dzialalo ?
    Kable jakie mam to zielony z fioletowym , zielony z zoltym oraz brazowy w kostce , od kostki ktos zrobil piny i wsadzil dodatkowe kable ktore podlaczylem pod przekaznik z jakims tam schematem na google ,do tego mam dwa kable niebieskie jeden z czarnym drugi z czerwonym paskiem , po wlaczeniu awaryjnych swiecily i podpieniu jednego z niebieskich przekaznik sie zalaczal i palily sie kierunki na stale :/ . Uklad przekaznika 30/86/85/87. Prosze o pomoc

Dzis siedze i kombinuje jak zrobic kierunki :(.... Po zrobienie zwary we wtyczce zielono fiotetowego z zielono zoltym kierunki po wlaczeniu manetki dzialaja prawe lewe jak i awaryjne lecz pala sie na stale :| wkladajac przekaznik we wtyczke niestety ktos tu dal fordoski przekaznik( 88cg 2m036 aa / v2,3134 k57 x125 12v 40a) :/ nie ma zadnej reakcji . Czy to jest wina przekaznika w tym momencie czy czegos innego ? Najgorsze w tym wszystkim jest to ze schematy i taka elektryka to pan twardowski ....
  • Relpol przekaźniki
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    fastforward napisał:
    Mianowicie wycinalem dzis jakies kable od chinskich elektrycznych szyb

fastforward napisał:
    przez przypadek wyjacialem przekaznik z jakas tam wiazka od alarmu ktory i tak nie dzialal

Więc skoro nie wiesz, co ruszałeś, to JAKOŚ to napraw. Jeśli już usuwałeś niesprawne obwody, to należało usunąć tylko je, a nie ciąć ile się dało. Wiesz, że alarmy z reguły są podłączone do obwodów kierunkowskazów i za ich pomocą sygnalizują swoją pracę? Więc jeśli naruszyłeś coś w tym obszarze, to masz efekty. Wszystko zależy od tego, jak ten alarm był z kierunkowskazami spięty. Przede wszystkim odszukaj sobie schemat tego obwodu w twoim aucie, a następnie krok po kroku, idąc po kolorach, dojdziesz. Bezpiecznika od kierunkowskazów nie wywaliłeś (awaryjne będą działać)?
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 13  
    jeśli jesteś moderatorem to teraz patrz uważnie :)

Wygrzebałem wiązkę tą która była wyciągnięta same kable i dziwny układ z brzęczykiem,zamieszczam zdjęcia :
    bmw e30 - brak kierunkowskazów bmw e30 - brak kierunkowskazów bmw e30 - brak kierunkowskazów

O co tutaj chodzi z tym układem ?? Podpięcie zwykłego przekaźnika nie pomoże ?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Ty tam masz taki sajgon z kabelkologią? I to auto działa? Przecież tam są metry przewodów do posprzątania. Ja bym usunął wszystko, co zbędne i doprowadził elektrykę do stanu wyjściowego. Schematy auta będą raczej nieodzowne..
    Na tym układzie scalonym jest jakiś typ wybity?
    Ten radiator to tam po co?
  • Moderator Samochody
    Ten układ to jakaś samoróbka. Nie zdziwił bym się jakby właśnie kierunkowskazami miał sterować, bo komuś nie podobało się tykanie przekaźnika.
  • Poziom 13  
    No właśnie po podłączeniu tej samoróbki kierunkowskazy działają bez niego nie działaja , wpinając przekaźnik we wtyczke oryginalną nie ma też reakcji :/ rożni się jednym biegunem i po zmostkowaniu tak jak bylo na poprzednim nie dziala nic chyba ze jest to problem przekaznika ktory ma 5 blaszek a nie cztery