Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAOIGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piaggio x8 125 - problem z odpalaniem na ciepło po postoju

13 Kwi 2014 15:49 5733 11
  • Poziom 9  
    Witam Od niedawna jestem posiadaczem skutera Piaggio x8 o pojemności 125 z 2004roku. Gdy odpalam silnik gdy jest zimny skuter zaskakuje bez problemu, gdy się rozgrzeje i go zatrzymam, zgaszę i zapalę po upływie dwóch minut zapala poprawnie. Problem się pojawia gdy skuter postoi po jeździe z 25minut i dłużej, silnik nie ma ochoty odpalić. Muszę go trzymać dosyć długo na rozruszniku a silnik tak jakby zaskakiwał ale nie chce wchodzić na obroty biegu jałowego, aż zapala z trudem i zaczyna pracować z bardzo niskich obrotów na granicy zgaśnięcia, po sekundzie obroty się stabilizują na normalne. Gdy już pracuje to wszystko jest poprawnie, silnik ładnie wchodzi na obroty podczas jazdy i jest zrywny. Jak myślicie co może być przyczyną takiego zachowania. Skuter jest zalany świeżym paliwem, jest po wymianie filtra paliwa, oleju, filtra powietrza itp
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Poziom 2  
    Witaj, mam piaggio x8 200 i miałem takie same objawy jak ty. Z tym, że ja po dwóch godzinach postoju nie mogłem już w ogóle odpalić skutera, dopiero następnego dnia. W końcu oddałem go do warsztatu i tam okazało się, że ma pękniętą głowicę. Płyn chłodniczy "zalewał" świecę i nie było iskry, a po wyschnięciu (następnego dnia) odpalał jak gdyby nic. Sprawdź czy ubywa ci płynu chłodniczego, jeśli tak, no może tak jak u mnie głowica lub uszczelka. Pozdrawiam

PS Szukam schematu instalacji elektrycznej do mojego skutera piaggio x8 200
  • Poziom 9  
    ok kolego sprawdzę poziom płynu i czy nie ubywa go hm Ale jak na moje oko to winny całego zamieszania jest chyba układ zasilania paliwem. Tak jakby po postoju była zalewana świeca paliwem.
  • Poziom 2  
    Żeby się o tym przekonać, wykręć świecę i sprawdź czy jest mokra od płynu, czy od paliwa i czy w ogóle jest mokra
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Poziom 9  
    Raz wykręciłem świece jak nie maiła ochoty zapalić i była wilgotna od paliwa hm Pomyślałem też że kupie po świętach nową świece, bo niema pojęcia kiedy była wymieniana przez poprzedniego właściciela. Tylko jaką kupić, taką jak w instrukcji czy taką irydową co niby ma dawać lepszą iskrę, ale jest dwa razy droższa.
  • Poziom 2  
    Ja jeżdżę na zwykłej. Zdania są podzielone, jedni chwalą, drudzy mówią "po co przepłacać". Sądzę, że jeśli tuningujesz silnik to warto, a jeśli nic nie robisz, to nie. Jeżeli jednak wstawisz "irydę", to chętnie się dowiem, czy zauważyłeś jakieś zmiany.

Pytałem o schemat elektryczny do mojego skutera oto przydatne linki (mi pomogły)
    http://pscgroup.square7.ch/Manuals/Piaggio%20X/circuits/X8%20125%20model.jpg
    http://pscgroup.square7.ch/Manuals/Piaggio%20X/circuits/X8%20125%20model%20continued.jpg
  • Poziom 9  
    Witam
    W skuterze została założona nowa świeca irydowa. Mam wrażenie że skuter zaczął troszkę równiej pracować na wolnych obrotach innych różnic nie zauważyłem w stosunku do starej świecy hm Dziś wykręciłem gaźnik i podałem go gruntownemu czyszczeniu, sprężonym powietrzem i środkiem chemicznym do czyszczenia gaźników. Jednak pomimo tych wszystkich zabiegów skuter nadal słabo zapala na ciepłym silniku po kilku minutach postoju :cry: jedyna jeszcze rzecz która mi przychodzi do głowy to regulacja zaworów.
  • Poziom 42  
    LosSięMusiOdmienić napisał:
    jedyna jeszcze rzecz która mi przychodzi do głowy to regulacja zaworów.

Od tego trzeba było zacząć a nie od irydowych bzdetów marketingowych.
    Sprawdź długość możliwej do uzyskania iskry na ciepłym silniku.
  • Poziom 9  
    Zawory zostały sprawdzone, luz jest taki jak podaje producent w instrukcji hm I nadal jestem w lesie z naprawą skutera.
  • Poziom 9  
    Proszę mi napisać jak mam sprawdzić tą długość tej iskry??
  • Poziom 1  
    mam ten sam problem w piaggio mp3 125, to ten sam silnik. Czy udało się rozwiązać problem? Mnie stało się to po tym jak uszkodził się czujnik temperatury cieczy.