Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Piaggio x8 125 - problem z odpalaniem na ciep這 po postoju

LosSi燁usiOdmieni 13 Apr 2014 15:49 7257 11
IGE-XAO
    LosSi燁usiOdmieni
    Level 9  
    Witam Od niedawna jestem posiadaczem skutera Piaggio x8 o pojemno軼i 125 z 2004roku. Gdy odpalam silnik gdy jest zimny skuter zaskakuje bez problemu, gdy si rozgrzeje i go zatrzymam, zgasz i zapal po up造wie dw鏂h minut zapala poprawnie. Problem si pojawia gdy skuter postoi po je寮zie z 25minut i d逝瞠j, silnik nie ma ochoty odpali. Musz go trzyma dosy d逝go na rozruszniku a silnik tak jakby zaskakiwa ale nie chce wchodzi na obroty biegu ja這wego, a zapala z trudem i zaczyna pracowa z bardzo niskich obrot闚 na granicy zga郾i璚ia, po sekundzie obroty si stabilizuj na normalne. Gdy ju pracuje to wszystko jest poprawnie, silnik 豉dnie wchodzi na obroty podczas jazdy i jest zrywny. Jak my郵icie co mo瞠 by przyczyn takiego zachowania. Skuter jest zalany 鈍ie篡m paliwem, jest po wymianie filtra paliwa, oleju, filtra powietrza itp
  • IGE-XAO
    giftek
    Level 2  
    Witaj, mam piaggio x8 200 i mia貫m takie same objawy jak ty. Z tym, 瞠 ja po dw鏂h godzinach postoju nie mog貫m ju w og鏊e odpali skutera, dopiero nast瘼nego dnia. W ko鎍u odda貫m go do warsztatu i tam okaza這 si, 瞠 ma p瘯ni皻 g這wic. P造n ch這dniczy "zalewa" 鈍iec i nie by這 iskry, a po wyschni璚iu (nast瘼nego dnia) odpala jak gdyby nic. Sprawd czy ubywa ci p造nu ch這dniczego, je郵i tak, no mo瞠 tak jak u mnie g這wica lub uszczelka. Pozdrawiam

PS Szukam schematu instalacji elektrycznej do mojego skutera piaggio x8 200
    LosSi燁usiOdmieni
    Level 9  
    ok kolego sprawdz poziom p造nu i czy nie ubywa go hm Ale jak na moje oko to winny ca貫go zamieszania jest chyba uk豉d zasilania paliwem. Tak jakby po postoju by豉 zalewana 鈍ieca paliwem.
  • IGE-XAO
    giftek
    Level 2  
    疾by si o tym przekona, wykr耩 鈍iec i sprawd czy jest mokra od p造nu, czy od paliwa i czy w og鏊e jest mokra
    LosSi燁usiOdmieni
    Level 9  
    Raz wykr璚i貫m 鈍iece jak nie mai豉 ochoty zapali i by豉 wilgotna od paliwa hm Pomy郵a貫m te 瞠 kupie po 鈍i皻ach now 鈍iece, bo niema poj璚ia kiedy by豉 wymieniana przez poprzedniego w豉軼iciela. Tylko jak kupi, tak jak w instrukcji czy tak irydow co niby ma dawa lepsz iskr, ale jest dwa razy dro窺za.
    giftek
    Level 2  
    Ja je盥輳 na zwyk貫j. Zdania s podzielone, jedni chwal, drudzy m闚i "po co przep豉ca". S康z, 瞠 je郵i tuningujesz silnik to warto, a je郵i nic nie robisz, to nie. Je瞠li jednak wstawisz "iryd", to ch皻nie si dowiem, czy zauwa篡貫 jakie zmiany.

Pyta貫m o schemat elektryczny do mojego skutera oto przydatne linki (mi pomog造)
    http://pscgroup.square7.ch/Manuals/Piaggio%20X/circuits/X8%20125%20model.jpg
    http://pscgroup.square7.ch/Manuals/Piaggio%20X/circuits/X8%20125%20model%20continued.jpg
    LosSi燁usiOdmieni
    Level 9  
    Witam
    W skuterze zosta豉 za這穎na nowa 鈍ieca irydowa. Mam wra瞠nie 瞠 skuter zacz掖 troszk r闚niej pracowa na wolnych obrotach innych r騜nic nie zauwa篡貫m w stosunku do starej 鈍iecy hm Dzi wykr璚i貫m ga幡ik i poda貫m go gruntownemu czyszczeniu, spr篹onym powietrzem i 鈔odkiem chemicznym do czyszczenia ga幡ik闚. Jednak pomimo tych wszystkich zabieg闚 skuter nadal s豉bo zapala na ciep造m silniku po kilku minutach postoju :cry: jedyna jeszcze rzecz kt鏎a mi przychodzi do g這wy to regulacja zawor闚.
    jack63
    Level 43  
    LosSi燁usiOdmieni wrote:
    jedyna jeszcze rzecz kt鏎a mi przychodzi do g這wy to regulacja zawor闚.

Od tego trzeba by這 zacz望 a nie od irydowych bzdet闚 marketingowych.
    Sprawd d逝go嗆 mo磧iwej do uzyskania iskry na ciep造m silniku.
    LosSi燁usiOdmieni
    Level 9  
    Zawory zosta造 sprawdzone, luz jest taki jak podaje producent w instrukcji hm I nadal jestem w lesie z napraw skutera.
    LosSi燁usiOdmieni
    Level 9  
    Prosz mi napisa jak mam sprawdzi t d逝go嗆 tej iskry??
    losium
    Level 1  
    mam ten sam problem w piaggio mp3 125, to ten sam silnik. Czy uda這 si rozwi您a problem? Mnie sta這 si to po tym jak uszkodzi si czujnik temperatury cieczy.