Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Saab 1,9 cdti - Sam wchodzi na obroty , kopci

kokon211 13 Apr 2014 19:58 2805 4
    kokon211
    Level 2  
    Dzień dobry.
    Mam problem z 9-3 2007 1,9 cdti 150km. Auto zaczęło wolno schodzić z obrotów , później pojawil się stukot.Po chwili zaczął kopcić niebiesko biało . Sam wkręcał się na wysokie obroty (falował).Nie dało się wyłączyć silknika.Po kilunastu sekundach zgasł. Normalnie odpalił delikatnie kopcił. Dymienie ustało .Na niskich obrotach dojechałem do domu. Przejechaliśmy się za chwilę z mechanikiem i po krótkim dystansie znowu zaczął się sam wkręcac , ale bez dymienia. Praca silnika jakby głośniejsza.Turbinę słychać normalnie. Mam uszkodzona listwę klap wirowych, jednak zrobiłem tak juz 25 tys.. Jakieś pomysły ? Dzięki z góry za pomoc.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    tomek2469
    Level 12  
    Typowy objaw rozbiegania silnika, nie mogłeś zgasić silnika ponieważ silnik palił olej nazbierany przez lata w intercoolerze,z nieszczelnej turbiny
    kokon211
    Level 2  
    Czyli bardzo duże prawdopodobieństwo uszkodzenia turbiny ?
    Don de Leon
    Level 24  
    Turbo być może pluje olejem( po rozłączeniu przewodów od intercoolera pewnie wyleje się sporo oleju). Lub co mniej prawdopodobne leje np. wtrysk i podniósł się poziom oleju i przez odmę go zassało, ostatnio znajomkowi właśnie tak rozbiegł się Opel Combo.
    domex32
    Moderator of Cars
    W piątek diagnozowałem Cmaxa po rozbieganiu, chodził cztery minuty, wywaliło płyn chłodzący, i po tych czterech minutach zwaliło wąż z intercollera co zgasiło silnik.

Udało mi się odpalić silnik, w miarę pracuje ale kopci, turbo żyje, ale przedmuchy silnik ma takie że pluje olejem z bagnetu.