Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] HISENSE 4211EU wyłącza się - Sam przechodzi w tryb stand by.

13 Kwi 2014 20:41 1872 7
  • Poziom 9  
    Telewizor trafił do mnie od znajomego, z opisu jaki otrzymałem to tv sam przechodzi w tryb stand by w różnych odstępach czasu (czasem działa pół dnia, wyłącza się a po ponownym włączeniu wyłącza się po 5 min, czasem wyłącza się po godzinie itp.) Podłączałem go u siebie i niby wszystko było ok, zauważyłem wyrwaną płytkę z przyciskami która znajduje się na dolnej części obudowy, jedno złącze było wyrwane więc je przylutowałem a płytkę przykleiłem, w zasilaczu zauważyłem jakby lekko spuchnięte 3 z największych kondensatorów jednak po pomiarach wyszło mi że kondensator 1000µF 250V mają pojemność około 800µF a drugi taki sam ma trochę więcej około 900µF, kondensator 330µF 450V ma około 300µF pomiar wykonany metodą techniczną przy pomocy zasilacza 13V AC rezystora 36Ω i 2 multimetrów, pojemność obliczona ze wzoru na reaktancję pojemnościową. Nie wiem czy mogę uznać kondensatory za sprawne i ewentualnie jak to sprawdzić? i które kondensatory mogą być jeszcze w kręgu podejrzeń bo sprawdzanie wszystkich chyba może być trudne ze względu na ilość. będę wdzięczny za jakieś wskazówki. Plazmę mam pierwszy raz w rękach, wcześniej miałem do czynienia z monitorami lcd, wzmacniaczami, laptopami. dysponuję dwoma multimetrami, stacją lutowniczą, oscyloskopem (raczej ciężko odczytać z niego jakieś dokładne wartości częstotliwości czy napięcia ale kształt przebiegu można) HISENSE 4211EU wyłącza się - Sam przechodzi w tryb stand by.
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 34  
    krynglak napisał:
    dysponuję dwoma multimetrami, stacją lutowniczą, oscyloskopem

Ale wiedzą żadną.
    krynglak napisał:
    wcześniej miałem do czynienia z monitorami lcd, wzmacniaczami, laptopami.

Miałeś do czynienia chyba jako użytkownik.
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 9  
    dziękuję za odpowiedź, po czym stwierdzasz że wiedzę żadną? nie chcę wchodzić w konflikt na samym wstępie ale jeśli nic nie wnosisz do tematu tu nie nabijaj zbędnych postów.
  • Poziom 34  
    krynglak napisał:
    po czym stwierdzasz że wiedzę żadną?

Po Twoim opisie, i tym co do tej pory sprawdziłeś, ty nawet nie wiesz czy wyłączanie jest przez zasilacz czy inny moduł.
  • Poziom 23  
    Wymień je kolego nie zwracaj uwagi na to co pokazuje miernik, elektrolity zachowują się inaczej podczas pracy i spoczynku jeżeli uważasz że coś wygląda podejrzanie wymieniaj najlepiej cało linie tego zasilenia (elektrolity) i nie pytaj, gorzej nie będzie.
  • Poziom 9  
    Dzisiaj już trochę późno ale jutro zapytam o kondensatory w sklepie elektronicznym, najwyżej zaryzykuję stratę kilku zł, sprawdzenie przez który moduł występuje problem jest o tyle trudne że tv pracował dzisiaj 2 godziny i nic niepokojącego się nie działo. Jutro go jeszcze pomęczę kilkugodzinnym testem i postaram się ustalić co jest grane. W opisie starałem się umieścić jak najwięcej informacji, wszystko co na razie wiem. Można jakoś przyspieszyć wyłączenie tv poprzez podgrzanie np. tych kondensatorów? Stosował ktoś taką metodę? bo sądząc po opisie znajomego tv może się rozgrzewać co po kilku godzinach powoduje jego wyłączenie bo po ponownym uruchomieniu działa najwyżej kilka minut. Jutro postaram się sprawdzić co się da, jeśli nie można skrócić czasu oczekiwania to posiedzę przy nim tak długo jak będzie trzeba. Przed chwilą sprawdziłem i za te 4 kondensatory z przesyłką wychodzi prawie 80zł więc na razie się wstrzymam może w sklepie elektronicznym na miejscu dostanę w lepszej cenie. TV chodzi dzisiaj już 1,5 h i nic się nie dzieje, na razie wstrzymam się z jakimikolwiek działaniami. kondensatory wymienię jeśli znajomy zdecyduje się na taki wydatek, nie ma pewności czy to właśnie one są winne
  • Poziom 9  
    TV dzisiaj wrócił do właściciela, jak na razie wszystko ok, kondensatorów nie wymieniałem. Jeżeli telewizor wróci do mnie z usterką która będzie widoczna (4 godziny pracy telewizora non stop nie wykazały żadnych nieprawidłowości) to wrócę do tematu. Dziękuję za dotychczasową pomoc.
  • Poziom 9  
    okazało się że winny był panel przycisków sterowania w telewizorze a konkretnie uszkodzony mikroprzycisk i od czasu do czasu zwierał powodując wyłączenie telewizora