Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus F5Z - Wyłączający sie monitor.

Jonxx 13 Kwi 2014 21:16 1032 7
  • #1 13 Kwi 2014 21:16
    Jonxx
    Poziom 9  

Witam wszystkich, dostałem ostatnio dość stary laptop, a mianowicie Asus'a F5Z.

Był on kupiony przez moją Matkę kilka lat temu, ale, że go nie używała to oddała jakiejś znajomej. Jej się zepsuł windows więc laptopa nie używała. W końcu kilka dni temu laptop wrócił do mnie i próbuję go ożywić.

Napiszę po kolei w jakim stanie jest obecnie laptop i co z nim robiłem może ktoś coś wymyśli.

-Po otrzymaniu komputera zainstalowałem Windows Vista 64bit. Wszystko byłoby by ok gdyby nie to, że podczas instalacji na samym początku nagle gasł ekran i wyglądało to tak jakby nic się nie działo. Płyta instalacyjna także przestawała chodzić. Udało mi się zainstalować windowsa dopiero za 3 razem. (Wtedy nie zgasł monitor, płyta chodziła normalnie i wszystko zainstalowało się poprawnie).

Po zainstalowaniu zainstalowałem wszystkie sterowniki i zresetowałem laptopa. Po włączeniu przez parę minut laptop działał i wtedy znowu zgasł ekran. Teraz Windows włącza się dopiero po kilku próbach uruchomienia go. Gdy już się uruchomi to po kilku minutach monitor gaśnie. Windowsa przeinstalowywałem wcześniej 2 razy ale ciągle jest to samo.

Jeszcze jedna ważna rzecz. Odpaliłem laptopa z livecd z Ubuntu i wszystko działa w jak najlepszym porządku. Wygląda to tak jakby coś było z Windowsem. Myślę w tej chwili o zainstalowaniu innego Windowsa np. XP z service packiem 3. W każdym razie opisałem to najlepiej jak mogłem, przepraszam za ścianę tekstu, ale nie chciałem aby były jakieś nie domówienia. Pozdrawiam i proszę o pomoc.
    Jonxx

0 7
  • #3 13 Kwi 2014 22:11
    Jonxx
    Poziom 9  

Dodaje zrzut. Aha dodam, że nie ma w tej chwili zainstalowanych większości sterowników. Jest czysty system + stery od wifi. Jak instalowałem wcześniej stery to Windows się nie włączał. Tryb awaryjny również się nie chciał włączyć.

0
  • #4 13 Kwi 2014 22:17
    swiercm
    Moderator na urlopie...

Jonxx napisał:
    Dodaje zrzut.

Zrzut ekranu, nie log. Będzie łatwiej.;)

Podejrzewam problem z kulami pod układem graficznym. Dość częsta usterka. To by tłumaczyło wyłączający się monitor..

0
  • #5 13 Kwi 2014 22:22
    Jonxx
    Poziom 9  

Zrzut ekranu.

Asus F5Z - Wyłączający sie monitor.

0
  • #7 14 Kwi 2014 00:20
    Jonxx
    Poziom 9  

Tak mi się wydawało, że te temperatury są sporo za wysokie. Dzięki za pomoc, postaram się go teraz ochłodzić i napiszę co z nim dalej.

@Edit

Rozebrałem lapka i dokładnie go wyczyściłem, chociaż w środku był dość czysty, praktycznie 0 kurzu. W każdym razie poczekałem aż całkiem ostygnie, podłączyłem podkładkę chłodzącą (miałem akurat pod ręką) ale niestety. Po 3 min pracy znowu monitor padł. Postaram się wymienić jeszcze pastę termo-przewodzącą, ale to jutro.

0
  • #8 14 Kwi 2014 19:27
    Jonxx
    Poziom 9  

Pasta wymieniona, temperatury są w tej chwili w normie. (50stopni~) Tuż po włączeniu raz monitor zgasł, ale po chwili znowu się pojawił i póki co działa. Jeśli coś będzie się dziać to napiszę.

0