Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cereclass ZW14-2 DV KE - z zaworu bezpieczeństwa cieknie woda

14 Kwi 2014 08:43 2244 4
  • Poziom 10  
    Testowałem piec Cereclass ZW 14-2 DV KE i ogrzewanie podłogowe (inne odcięte). Temperatura na regulatorze zasilania c.o. była ustawiona na około 80 stC. Piec zaczął działać, temperatura się podniosła do zadanej i piec się wyłączył. Temperatura na wyświetlaczu zaczęła obniżć się systematycznie (w ciągu 2-3 minut) do około 50 stC. i ponownie piec się włączył, osiągnął po 2-3 minutach 80 stC i się wyłączył. Cykl się powtarzał z kilkanaście razy, po czym trysnęła gorąca woda z zaworu bezpieczeństwa i na manometrze spadło ciśnienie do zera. Manipulowanie pokrętłem zaworu bezpieczeństwa (otwieranie, zamykanie) nie przyniosło rezultatu, bowiem każdorazowe napełnianie instalacji kończy się wyciekiem wody z zaworu bezpieczeństwa (strumień przepływu podobny jak na wlocie, manometr ani drgnie). Czy zawór jest do wymiany czy jego jakaś część? Jaki może być koszt serwisu? Czy mam rozumieć, że system ogrzewania podłogowego jest niedrożny i przyczyną tego było zadziałanie zaworu bezpieczeństwa?
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Po pierwsze mogły zamknąć się zawory termostatyczne/mieszacze, zależy co tam masz na tej podłogówce i kocioł się gotuje i otwiera zawór. Tym bardziej że ustawiłeś 80*C. Po co?
    DO sprawdzenia jeszcze naczynie przeponowe ale z twojego opisu wynika że się po prostu ugotował kocioł na zamkniętej instalacji.
  • Poziom 10  
    Wszystkie inne elementy są OK. Niestety nie znam odpowiedzi na pytanie jaki jest koszt takiego zaworu (oryginalnego Junkers). Ponadto na zaworze bezpieczeństwa jest miejsce na montaż przewodu odpływowego, dla zapewnienia odpływu wodzie
    wydobywającej się z zaworu bezpieczeństwa. Czy można tam zamontować inny zawór na max 3 bary?. Nie wiem jaka jest tam średnica, bo w książce serwisowej brak jest opisu (3/4 czy 1/2 cala). Takie zawory są dostępne w każdym sklepie wod-kan. Na zdrowy rozum to takie samo zabezpieczenie, jedyna różnica, że nie firmowe. Może ktoś odpowie?
    Możesz zamontować inny zawór,
    ale w przypadku awarii kotła z winy jego konstrukcji i powstania szkód zamykasz sobie drogę do roszczeń, ponieważ producent wskaże na nie właściwy podzespół.
    Ponad to, zawór ten ma dedykowane połączenie z kotłem na oring i zabezpieczenie na zawleczkę.
    Cena coś ok. 100 zł.
    pozdrawiam
    Na ogrzewanie podłogowe powinieneś ustawić max 2 zakres 45-50*C. Możliwe że podłogówka sama się "broni" przed wysoką temperaturą, blokuje zasilanie i stąd zadziałanie zaworu bezpieczeństwa (zależy od sposobu montażu). Możliwe że warto pomyśleć o montażu by-passu z zaworem nadmiarowo-upustowym.