Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka i suszarka dla rodziny 2+3 (wiek 2,4 i 6) A.D. 2014

radoslawh 14 Apr 2014 10:10 2424 3
    radoslawh
    Level 9  
    Witam

Szukam pralki i suszarki do domu. Mamy troje dzieci w wieku 2,4, 6 lat i sami pracujemy zawodowo. Szukałem na forum. Niestety wątki sprzed dwóch lat nie są już aktualne. Zależy nam na maksymalnej wygodzie, bo nie zawsze mamy możliwość czekać do końca suszenia. Zależy nam na dużej pojemności.
    Mamy dom, więc nie ma problemu z miejscem, ale rozważamy też wersje stojącej suszarki na pralce - jakie są zalety i wady? Większość sprzętów mamy marki Siemens/Bosch lub Samsung, ale jesteśmy otwarci na inne marki. Brałem pod uwagę sprowadzenie z USA, ale nie znalazłem nic lepszego niż u nas....no może poza Dressmanem Siemensa ale to inna bajka (u nas też jest ale droższy).
    Mamy możliwość podłączenia do wentylacji (pralnia jest na poddaszu) więc nie jest konieczna kondensacja, chyba, że to lepsze rozwiązanie, które oszczędzi mi pracy przy robieniu wentylacji.
    Jeżeli potrzeba dodatkowych informacji to proszę o info przez PW uzupełnie post.
    User removed account
    User removed account  
    Kajtek_170
    Level 22  
    Może to niegrzeczne, ale podepnę się do tematu, bo dokładnie posiadam takie same wymagania.
    Parę pytań:
    Dodam ze najbardziej zastanawiam się nad wskazanym boschem WAY 24741. Na temat owego simensa IQ 800 Nie ma zbyt wiele informacji (chyba wycofany ze sprzedaży)

1. jak z awaryjnością, wiadomo że przy 6os rodzinie, prane jest ok 4razy na tydzień. Ile wtedy taka pralka powinna podziałać bezawaryjnie lat?
    2. Jeżeli już się popsuje, czy opłacalna jest naprawa. Często dziś się zdarza, że lepiej wychodzi kupić nowy sprzęt, bo części drogie, a jak wymieni się już jedną, to zaraz psuje się inna. Jak w przypadku pralek i suszarek szczególnie tych BOSCH?
    3. Czy środki typu odkamieniacze i inne rzeczywiście są konieczne czy to chwyty marketingowe?
    4. Jak się ma sprawa użytkowania, bo naczytałem się na elektrodzie specjalistów co mówią, że jak pralka ma 12000 to używać trzeba na 900 (nie 800 i nie 1200 tylko 800)? Podobnie, jak wpisana ładowność 8kg to maksymalnie 5-6 można włożyć?
    radoslawh
    Level 9  
    Witam

Dziękuję za wszystkie porady. Po rozmowach z przyjaciółmi i znajomym sprzedawcą kupiłem Beko. Po tygodniu używania jestem bardzo zadowolony. Na pralkę dają 5 lat gwarancji, a na suszarkę 2. Kupiłem 9 kg pralkę Beko WMB 91242 i suszarkę 8 kg DPU 8360. Widząc ile kudełków zbiera suszarka, a ile pralka z suszarką, wiem, że to był dobry wybór. Czarne ubrania wyglądają jak nowe, a nie piore w Perwollu. Na 9 kg prania daje dwie kapsułki i pranie pachnie w całym domu. Ubrań z suszarki nie prasujemy. Pracujemy nad suszeniem koszul żeby ich też nie prasować. Przy 5 latach gwarancji Beko nie myślałem juz o Siemensie.
    Dziękuję.