Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung SCX-3200 - skanuje nie drukuje

Dandii85 14 Kwi 2014 10:53 1593 1
  • #1 14 Kwi 2014 10:53
    Dandii85
    Poziom 7  

Witam.

Mam problem z drukowaniem. Gdy skończył mi się oryginalny toner zakupiłem zamiennik na allegro, na tonerze widnieje napis TS-1042N Tb print. Nie instalowałem żadnego oprogramowania. Przy drukowaniu wyskakiwał komunikat aby wymienić kasetę z tonerem ale po sekundzie drukował, lampka cały czas pali się na czerwono. Dzisiaj gdy chciałem drukować wyskakuje komunikat aby wymienić kasetę z tonerem i nie drukuje. Skanuje bez problemu, nie ma żadnych pustych miejsc itp. Drukarka ma w sumie wydrukowane 1037 stron i 307 zeskanowanych na tonerze oryginalnym + ten co mam teraz i wydaje mi się że powinna jeszcze drukować skora skanuje bez problemu. Jest jakiś sposób aby sprawdzić czy jest tam proszek? Ewentualnie jakieś oprogramowanie które odblokuje ten komunikat o wymianie tonera. Jaki możecie polecić toner bo ten co kupiłem niby drukuje dobrze ale jak kartkę złoże na kilka razy i noszę w kieszeni to zaraz wszystko się ściera co nie zdarzało się przy oryginale.

0 1
  • #2 14 Kwi 2014 11:14
    ecoprint
    Poziom 21  

Witam, jeśli pali się czerwona lampka STATUS, to albo trzeba wymienić czip, albo wgrac fix i o czipach zapomnieć, lub papier drenie włożony. Ale myślę, że tu problem z czipem, czip skończył się. To na początek wymienić chip lub wgrać fix i o czipie można zapomnieć.

1