Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Napad.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.
itemscope itemtype="https://schema.org/QAPage"

Kamera IP 720p z AAC lub podobnym kodekiem

kaczy1217 14 Kwi 2014 11:31 1155 3
  • Kamera IP 720p z AAC lub podobnym kodekiem

Poziom 13  

Witam,
    potrzebuję kamerki, a konkretnie 3 kamerek IP do nietypowego zastosowania, a mianowicie nagrywania spotkań w sali konferencyjnej. Budżet na 1 kamerkę to 2000zł.

Kamera będzie umieszczona na ścianie tak by widziała całe pomieszczenie, na wysokości ok 1,9m.

Czego oczekuję:
    1) Obraz - 720p i 25fps spokojnie wystarczy,
    2) Audio - albo dobry wbudowany mikrofon, który ogarnie mi salę 4x5m, albo wejście na zewnętrzny mic, najchętniej audio kodowane AAC lub coś podobnego z próbkowaniem minimum 16 kHz; G711 odpada - 8 kHz strasznie tłumi i nie da się zrozumieć co ludzie mówią.
    3) Oglądanie tego na żywo przez internet, poprzez RTSP przy użyciu VLC lub po prostu stronę internetową.

A może by do tego zastosować jakąś kamerę tradycyjną z Wi-Fi? Macie jakieś pomysły?

0 3
  • Napad.pl
    Poziom 12  

Szukałem też kiedyś kamery IP z jak najlepszym kodekiem audio, wybór padla na Vivoteka. Kompaktowe kamery z serii IP81xx i IP71xx mają kodek MPEG-4 AAC z max bitrate 128kbps. Dźwięk można jeszcze poprawić zewnętrznym mikrofonem ale ten wbudowany też jest ok.

0
  • Napad.pl
    Poziom 13  

Oo super. A możesz podać jakieś konkretny model/e?Z tego co widzę to np model IP7361 obsługuje 720p ale tylko do 20fps co jest dla mnie nie do przyjęcia :-(

Jak jest z dostępem do strumienia RTSP przez VLC? Bo zawsze prowadzi do niego jakiś skomplikowany adres i dla każdego producenta jest inny. Właśnie w przypadku Geovision długo grzebałem w internecie żeby cokolwiek na ten temat znaleźć a jak jest z Vivotekiem?

0
    Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne

RTPS Vivoteka jest pod "rtsp://ip_adx/live.sdp"
    I to prawda, dużo osób chwali sobie jakość audio w Vivoteku.

0