Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitor EGA z wywazarki , konwerter obrazu GBS-8220

14 Kwi 2014 12:19 9285 15
  • Poziom 8  
    Witam serdecznie
    Mam pytanie odnosnie monitora EGA (od wywazarki kół) i konwertera GBS-8220.
    Na dniach niestety monitor mi calkowicie padl i nie chce sie wlaczyc, chcialem podłączyc zamiast starego monitora EGA nowy monitor LCD/LED. Zakupilłem konwerter GBS-8220 i z tego co widze jest 5 pól do których trzeba przylutowac kabel od monitora. Moje pytanie brzmi nastepujaco: czy ktos moglby mi doradzic ktore pin'y z kabla DB9 (od obrazu EGA) przylutowac do pól na konwerterze?

Z tego co znalazlem na stronie : http://www.allpinouts.org/index.php/EGA
    to sa dwa pola od koloru czerwonego (primary & secondary red) itp, czy w tym przypadku dwa kable przylutowuje do jednego miejsca na plytce od GBS?

Z gory dziekuje za podpowiedz.
  • Poziom 8  
    a w przypadku horizontal i vertical sync?
    bo niestety pozostaje mi tylko jedno pole do przylutowania w tym konwerterze
  • Poziom 8  
    Czyli przylutowuje kable tylko i wyłącznie tam gdzie jest 8pin RGBS input?
    czy przylutowuje w miejsce EGA/CGA kable od ground red green blue i ground a horizontal i vertical w złączu 8pin RGBS input?

Dziekuje wogole za pomoc i cierpliwosc, pierwszy raz za to się biore i jutro na miejscu u znajomego musze to zrobic
  • Poziom 8  
    Tez z tego co rozumiem to tylko do zlacza 8 pin.
    Dziekuje ci bardzo za poswiecony czas i doradzenie, jestem bardzo wdzieczny
  • Poziom 8  
    Przylutowalem ale niestety ciagle jest problem , informacja NO SIGNAL.
    Jest mozliwosc ze nie jest to karta EGA tylko VGA starego typu na 9pinowy kabel?
    Przesylam zdjecie karty

Monitor EGA z wywazarki , konwerter obrazu GBS-8220
  • Poziom 8  
    Tutaj zrobilem wiecej zdjec tej karty
    odnosnie monitora, postaram sie przeslac znaczniki
    na co dokladnie zwrocic uwage?

Monitor EGA z wywazarki , konwerter obrazu GBS-8220 Monitor EGA z wywazarki , konwerter obrazu GBS-8220 Monitor EGA z wywazarki , konwerter obrazu GBS-8220 Monitor EGA z wywazarki , konwerter obrazu GBS-8220 Monitor EGA z wywazarki , konwerter obrazu GBS-8220 Monitor EGA z wywazarki , konwerter obrazu GBS-8220 Monitor EGA z wywazarki , konwerter obrazu GBS-8220 Monitor EGA z wywazarki , konwerter obrazu GBS-8220
  • Pomocny dla użytkowników
    Obawiam się, że to jest dedykowane rozwiązanie i obraz nie jest generowany w żadnym, ze znanych standardów. Wyjście jest bezpośrednio na monitor, który akceptuje sygnał RGB, ale parametry tego sygnału są nieznane. I dlatego prawdopodobnie żaden konwerter nie zda egzaminu.

Dodano po 1 [minuty]:

JackVonThor napisał:
    odnosnie monitora, postaram sie przeslac znaczniki
    na co dokladnie zwrocic uwage?

Nie wiem jak on wygląda. Ma jakieś oznaczenia, producenta?
    To jest sprzęt prawdopodobnie z końca lat 80/początku 90 zeszłego wieku. Może być problem z naprawą/przeróbką.
  • Poziom 8  
    I jak te linki odnosza sie do tego gniazda DB9 w tej karcie graficznej? Bo niestety nie wiem co z tym zrobic :/
  • Poziom 11  
    Pomyśl o UM70C171 jeśli chcesz mieć VGA...
  • Poziom 8  
    Mi zalezy zeby wogole wyprowadzic sygnal, moze byc i przez konwerter gbs
    Odnosnie tego ukladu, niestety nie widze go na karcie graficznej
  • Poziom 11  
    Bo na karcie EGA go nie uświadczysz - on był na kartach VGA, w nim zaszyta była tablica kolorów + 3 DAC'e.
    Sygnał przecież masz wyprowadzony na złączu DSUB - na początek trzeba odnaleźć impulsy synchro więc oscyloskop lub częstościomierz i do dzieła.
    Na upartego znajdziesz to z pinoutu HD...