Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Transformator oddzielający T304 3~ -System wyjścia

14 Kwi 2014 14:28 834 3
  • Poziom 9  
    Witam,

Ostatnio zakupiłem Transformator oddzielający:
    Typ: T304 3~ PN-5N61558_2_2
    Moc: 30 kVA Gr. poł. YNYN0
    Uzwojenie pierwotne: 400V 43A
    Uzwojenie wtórne: 339-579V 31A.

Wyjścia i wejścia zacisków wyglądają następująco:
    Transformator oddzielający T304 3~ -System wyjścia

Chcę zrobić prosty w obsłudze system wyjścia, który bez konieczności otwierania obudowy i przełączania zacisków pozwoli mi załączać dowolną przekładnie transformatora.

Myślałem, o skrzynce z 9 stycznikami i jednym przełączniku 10-cio stopniowym (0-off, 1-339V, ... , 10-571V). Dodatkowo analogowe amperomierze i woltomierze na wyjściu. Przewody przeciągnąć do styczników, następnie do wspólnego wyjścia (np banankowe końcówki) z zamontowanymi przyrządami pomiarowymi na każdej fazie, sterowane przez przełącznik.

Nigdy tego nie robiłem, dlatego chciałbym się dowiedzieć, czy to jest dobry pomysł albo jakie byłyby odpowiedniejsze rozwiązania?

Jeśli pomysł jest dobry, to jak zbudować poprawny schemat i dobrać odpowiednie styczniki. Jakieś propozycje lub przykłady?
  • Poziom 9  
    Dokładnie coś takiego. Tylko mam dwa pytania, jeśli można.

1. Zabezpieczenie zwłoczne na zasilaniu zastosowałeś tylko ze względu na przebieg prądu załączenie transformatora? Uzmysłowiłeś mi, że może to być problem. Chciałem aby to trafo było zrobione w wersji mobilnej. Mimo dużej wagi zamontowane jest już platformie jezdnej. Zasilanie miało się odbywać z poszczególnych gniazd, ale posiadających zabezpieczenia B50. Zobaczymy, to już mój problem aby działało. Dzięki za zwrócenie na to uwagi.

2. Jak ma działać fragment układu z przełącznikiem? Transformator oddzielający T304 3~ -System wyjścia Neutralny zamyka się przez stycznik i przełącznik i przechodzi do poszczególnych faz wyjściowych. Wybacz pytanie, ale nie rozumiem jak to ma działać. Jeśli możesz, rzuć krótki opis działania.
  • Poziom 34  
    Nie do poszczególnych faz, tylko do jednego przewodu fazowego (wszystko na uzw. wtórnym), na którym jest napięcie ok 220-230 V w stosunku do neutralnego. Chodzi o napięcie cewki stycznika. Jeśli masz styczniki z cewką na inne napięcie, to musisz poszukać innych dwóch przewodów, między którymi będzie takie napięcie.