Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

RCD 200 mp3 - Bardzo słabe wskazania wyświetlacza LCD

mysiokulak 14 Kwi 2014 18:36 4350 7
  • #1 14 Kwi 2014 18:36
    mysiokulak
    Poziom 10  

Witam, Stałem się niedawno posiadaczem radioodtwarzacza VW RCD 200 mp3. Po podłączeniu do instalacji w samochodowej, wpisaniu kodu wyszukuje stacje, zapamiętuje, czyta i odtwarza Mp3, jest podświetlenie, nieco słabsze niż na desce rozdzielczej czy na climatroniku, niby wszystko ok, ale .... praktycznie w ogóle nic nie widać na wyświetlaczu. Ledwo, ledwo na tyle aby trzymając radio pod odpowiednim kątem wpisać kod, i odczytać stacje radiowe, itd. Nie ma również niestety podtrzymania pamięci, albowiem po wyłączeniu i wyjęciu kluczka ze stacyjki, ponownie trzeba wpisywać i zatwierdzać kod oraz wyszukiwać stacje (oczywiście już próbowałem zamieniać żółty przewód z czerwonym w kostce zasilającej). Po rozebraniu radyjka widać, że wyświetlacz był wymieniany, a ponadto na głównej płycie był wymieniany układ 8-nóżkowy (albo jest dosyć mocno przygrzany-zaznaczyłem go na fotce) , który wg mnie ma oznaczenie (1 rząd cyfr): 09400465, (2 rząd cyfr): 0734 STJ. Z tego co wyczytałem w sieci to jest to raczej kość pamięci Eprom. Niestety nie mam schematu tego radyjka, nie wiem jakich napięć szukać w układzie wyświetlacza, czy te objawy, które opisałem mogą świadczyć o uszkodzeniu pamięci eprom (może złym wsadzie), a może o uszkodzeniu któregoś z elektrolitów? Proszę o ewentualne sugestie i pomoc.

RCD 200 mp3 - Bardzo słabe wskazania wyświetlacza LCD

0 7
  • #2 14 Kwi 2014 19:37
    btomko
    Poziom 34  

Do jakiego samochodu to podłączasz, jaki rocznik, czy posiada cany.

0
  • #3 14 Kwi 2014 21:05
    mysiokulak
    Poziom 10  

VW Bora, 1,9 TDI, rocznik 1999, wersja Comfortline, hmmm..... raczej ten rocznik nie posiada CAN, aczkolwiek muszę to sprawdzić patrząc na oznaczenie licznika. Chociaż posiada climatronik, którego jasność jest regulowana poprzez potencjometr służący do regulacji jasności deski rozdzielczej. Chce jednak zaznaczyć, że w tym radiu jest podświetlenie (niebieskie) wyświetlacza LCD, natomiast bardzo słabo widać wyświetlaną treść na wyświetlaczu. :cry:

0
  • #4 14 Kwi 2014 21:28
    btomko
    Poziom 34  

To już wszystko wiadomo, zacznij czytać, tego nie da się skompletować żeby wszystko działało.

0
  • #5 15 Kwi 2014 20:11
    SZYMON BYDGOSZCZ
    Poziom 35  

Zobacz jak patrzysz od dołu na radio czy jest dobrze .

Jeśli tak to radio jest od T5 .

0
  • #6 18 Kwi 2014 18:31
    mysiokulak
    Poziom 10  

do SZYMON BYDGOSZCZ: nie ma znaczenia pod jakim kątem patrzy się na wyświetlacz, albowiem to niczego nie poprawia. Walcząc dalej z tym problemem dostałem się do licznika. Jego oznaczenie to 1J0 919 881D, czyli bez CAN :cry: Natomiast pojawił się promyk nadziei, gdy po rozebraniu zielonej wtyczki prowadzącej do licznika zobaczyłem na pinie 19 przewód koloru czarno-pomarańczowego a na pinie 20 przewód koloru brązowo-pomarańczowego. Opierając się na barwach przewodów i zgodnie z tym co znalazłem na necie na różnych forach wynika, że na pinie 19 jest magistrala danych (CAN), sygnał wejściowy High, natomiast na pinie 20 jest magistrala danych (CAN), sygnał wejściowy Low.

Piny o nr 8 i 9 są wolne (tzn. piny są w gniazdach ale bez przewodów) cyt.
    "8- Magistrala danych (CAN), sygnał wejściowy High, elektryka systemu Komfort/ centralny zamek/ system Infotainment
    9 – Magistrala danych (CAN), sygnał wejściowy Low, elektryka systemu Komfort/ centralny zamek/ system Infotainment".
    Ponadto piny o nr 27 - magistrala danych (CAN), sygnał wyjściowy High oraz
    28 – magistrala danych (CAN), sygnał wyjściowy Low są również bez przewodów.

W związku z tym opisem proszę o informację gdzie mam się podpiąć dodatkowymi przewodami aby doprowadzić Can H i Can L do mojego radia. W załączeniu fotka jednej strony wtyczki. RCD 200 mp3 - Bardzo słabe wskazania wyświetlacza LCD

0
  • #7 16 Gru 2014 09:52
    mysiokulak
    Poziom 10  

Witam, odświeżam temat, po wymianie licznika na licznik z CAN-em i zaadaptowaniu go do samochodu (licznik funkcjonuje prawidłowo), podpiąłem radio RCD 200 mp3 (CAN z radia podpiąłem na zieloną wtyczkę do licznika piny 8 i 9). Radio gra, jest regulacja podświetlenia pokrętłem na desce rozdzielczej, radio nie wyłącza się się po godzinie, GALA działa. Jednak dalej wyświetlacz dalej bardzo słabo pokazuje cyferki i literki. Poszukuję schematu ideowego tego radia. Proszę o wsparcie.

0
  • #8 18 Gru 2014 09:41
    mysiokulak
    Poziom 10  

Dzień Dobry wszystkim, problem rozwiązany :). Wylutowałem pamięć, następnie umieściłem w programatorze i wgrałem nowy wsad. Radyjko odżyło i wszystko funkcjonuje jak należy. Zamykam temat.

0